оп

Профілювання – одна з технологій, яка використовується службою зайнятості сьогодні з метою якнайшвидшого повернення безробітних, насамперед соціально-вразливих категорій громадян, до продуктивної зайнятості. Це - процедура поділу безробітних громадян на окремі профільні групи задля попередження довготривалого безробіття. Профілювання дозволяє відразу виявити категорії громадян, котрі є схильними до ризику тривалого безробіття, і задіяти самі ті послуги, які сприятимуть їх швидкому працевлаштуванню.

Новий підхід у роботі служби зайнятості допоміг оперативно знайти роботу 30-річному учаснику бойових дій Віктору Чернову.

До проходження військової служби чоловік працював водієм тролейбуса, слюсарем-електриком. Звернувся до Чернігівського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні в січні 2018 року. За результатами профілювання було визначено його високий потенціал та середній рівень мотивації до праці.

«Зважаючи на тривалу відсутність у рідному місті, Віктор Вадимович був дещо дезорієнтований щодо стану ринку праці, затребуваних професій та рівня заробітних плат, проте охоче ділився своїми роздумами про пошук роботи,  - розповідає особистий консультант Віктора Катерина Симонова, - Тому нашим завданням було надати безробітному достовірну інформацію про ситуацію у сфері зайнятості, розвіяти стереотипи та зосередити його увагу на найбільш ефективних методах пошуку роботи».

Першим кроком у реалізації заходів персональної програми сприяння зайнятості стало направлення чоловіка на семінар «Техніка пошуку роботи. Використання джерел інформації про вакансії».

Після цього, враховуючи поради особистого консультанта, зокрема щодо можливого пошуку роботи за суміжними професіями, Віктор звернувся до інформаційного сектору центру зайнятості. Ознайомившись з актуальними вакансіями і проаналізувавши разом з фахівцем служби зайнятості зібрану інформацію, безробітний висловив бажання спробувати себе за професіями слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів або водія. Так, Віктору було видано направлення на роботу на підприємство, що входить до складу державного концерну «Укроборонпром», а саме: ДП «171 Чернігівський ремонтний завод».

Уже наступного дня безробітний повідомив особистому консультанту про те, що йде працювати на підприємство слюсарем.

Через місяць після працевлаштування Віктор знову зустрівся з особистим консультантом, проте вже на своєму робочому місці. Фахівці центру зайнятості відвідали підприємство та поспілкувалися зі своїм підопічним. Приємно було почути й слова вдячності від керівника підприємства Григорія Манойла за підбір на вакансію відповідального й старанного працівника.

Анонс/Подія: 
Подія