А у багатьох випадках громадяни з інвалідністю демонструють неабияку активність при пошуку роботи, - говорять у службі зайнятості. Аби стати конкурентоспроможними на ринку праці, вони нерідко погоджуються змінити професію чи підвищити кваліфікацію, і навіть працювати не за місцем свого проживання. Наша розповідь саме про таких людей.

Чимало професій на своєму віку довелося «приміряти» Валентину Алексієнко з Ріпкинського району. Та він жодним чином не шкодує, адже завдяки цьому був при ділі та мав спілкування в соціумі. Говорить, що на селі непросто знайти  роботу. Щастить тим, хто має бажання працювати та наполегливо йде до поставленої мети. Зокрема, чоловік, маючи інвалідність по зору, аби бути затребуваним,  змінив не одну професію - був машиністом машин для видобування і перероблення фрезерного торфу, монтером колії, водієм, слюсарем з експлуатації газового устаткування, підсобним робітником, охоронником, опалювачем. І сьогодні, пройшовши за направленням служби зайнятості курси підвищення кваліфікації, працює машиністом (кочегаром) котельні Новояриловицької загальноосвітньої школи, адже вчився з гарантією працевлаштування.

А Володимир Ткаченко з с.Великий Зліїв, що на Ріпкинщині, маючи за плечима 26 років педагогічного стажу, вирішив залишитися у професії. Втративши у травні нинішнього року роботу вчителя початкових класів, звернувся за допомогою до служби зайнятості. Та в якості безробітного надовго не затримався – за відсутності для нього підходящої роботи у рідному селі, без вагань погодився на ту, яка знаходиться у межах транспортної доступності. Отож тепер працює вчителем з фізичної підготовки у Малинівській загальноосвітній школі Любецької об’єднаної територіальної громади.

У чому ж секрет успішного працевлаштування цих людей? У службі зайнятості говорять про особливу увагу при роботі з цією категорією клієнтів та належну фахову допомогу. Сучасний формат діяльності служби зайнятості передбачає індивідуальний супровід тих, кому не вдалося знайти роботу на етапі реєстрації, кар’єрними радниками. Наразі вони є особистими консультантами шукачів роботи, при цьому - максимально враховують їх індивідуальні потреби та побажання. У ході поглибленого профілювання визначають ступінь трудової мотивації, активності та мобільності безробітного, перешкоди на шляху до працевлаштування, разом з ним складають індивідуальний план дій і забезпечують супровід до поставленої мети.

Анонс/Подія: 
Подія