У першу неділю листопада в Україні своє професійне свято відзначають працівники соціальної сфери, чия професія передусім визначається категоріями доброти і гуманізму. До когорти соціальних працівників належать і фахівці служби зайнятості, які надають допомогу та підтримку громадянам у разі безробіття.

 «Державна служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, здатна прогнозувати та оперативно реагувати на виклики ринку праці. Вона, єдина в українському суспільстві, на безоплатній основі надає послуги із пошуку роботи та підбору персоналу. Сьогодні це сучасна сервісна установа, яка демонструє нові можливості для клієнтів», - говорить директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

Тож які це можливості?

Для шукачів роботи та роботодавців впроваджено цілу низку електронних сервісів, якими можна скористатися, не виходячи з дому. На порталі державної служби зайнятості, у вільному доступі, база вакансій у межах країни, електронна черга для безробітних, електронні кабінети для роботодавців та шукачів роботи. За допомогою онлайнплатформи з профорієнтації та розвитку кар’єри можна пройти комплексне профорієнтаційне тестування та оцінити власний потенціал, а освітній портал допоможе отримати нові знання та компетенції.

Шукати роботу та будувати кар’єру сьогодні допомагають кар’єрні радники, які забезпечують індивідуальний супровід клієнта на шляху до працевлаштування. А з початку нинішнього року у службі зайнятості стартував новий проєкт – інститут консультанта роботодавця, мета якого полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки ринку праці регіону,

Служба зайнятості демонструє сучасний підхід у підборі кадрів, працюючи на засадах рекрутингу, тобто на повному ринку праці. З метою оперативного підбору кадрів створено інтерактивні карти вакансій, доступні всім користувачам мережі Інтернет; розвиваються інші онлайнсервіси, які корисні для шукачів роботи та роботодавців.  

Для підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості пропонує низку освітніх можливостей для дорослого населення – безкоштовно і в стислі терміни можна здобути затребувану на ринку праці професію чи підвищити кваліфікацію. Зокрема, 11 центрів професійно-технічної освіти, які діють у системі  державної служби зайнятості, здійснюють професійну підготовку за 95 ліцензованими робітничими професіями.

Громадяни, старше 45 років, для підвищення своєї конкурентоспроможності можуть отримати ваучер на навчання. Врешті, як безробітні, так і громадяни, які не перебувають на обліку в службі зайнятості, можуть підтвердити результати неформального професійного навчання.

Головними завданнями служби на сучасному етапі Лідія Падалка називає розвиток активних програм сприяння зайнятості населення, адресну допомогу у працевлаштуванні безробітних громадян, зміцнення партнерських відносин з роботодавцями, стимулювання їх до збереження та створення нових робочих місць.

 

Протягом січня-вересня поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися понад 30 тисяч безробітних. Незважаючи на карантинні обмеження, до активних програм сприяння зайнятості залучено близько 12 тис. громадян – кожного третього на обліку. Зокрема, майже 8 тисяч працевлаштовано, більше 2 тисяч - охоплено професійним навчанням, близько 2 тисяч - залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

 

Анонс/Подія: 
Подія