У сфері технічної інвентаризації людина без відповідної освіти не працюватиме. А тим більше, самостійно вести цю справу. Тому й не дивно, що вимогою в Постанові 2012 року про те, що не тільки комунальні підприємства можуть вести свою діяльність, а й фізичні особи-підприємці, які мають свідоцтво інженера з інвентаризації і 10-річний стаж роботи у цій сфері.

Це й стало поштовхом для прийняття важливого рішення для Валентини Крупко. А наступний 2013-й рік з його глобальними реформами у сфері нерухомості став переломним у звичному робочому ритмі Валентини Василівни і стартовою точкою у самостійній течії. У квітні в Ніжині відкривається «Наше БТІ». Назва говорить сама за себе – бюро технічної інвентаризації. Її очолює фахівець з досвідом Валентина Крупко. Започаткувати власну справу допомогла служба зайнятості, де новоспеченого приватного підприємця навчили складати бізнес-план, виділили державні кошти в сумі 35 тисяч гривень. Для стартового капіталу цієї суми вистачило. Потрібна була оргтехніка, електронні рулетки, папір, немалі кошти на оренду приміщення. Але головний скарб досвід був, тому з усім іншим справлялися й вели справу (спочатку удвох) успішно. Найкращою рекламою нововідкритого БТІ стали відгуки клієнтів. Хтось один швидко й без зайвої мороки оформив документи, порадив іншому, той ще комусь і пішло-поїхало.

Звісно, аби розібратися в паперових лабіринтах і співставити їх із реальними домоволодіннями, господарськими спорудами чи земельними ділянками, врахувавши тонкощі законів, гранично-допустимі межі зон, гонор скандального сусіда, треба фах і роки праці у цій царині. Вони у Валентини Василівни є.

Диплом Остерського будівельного технікуму студентка підкріпила вищою освітою в Сумському національному аграрному університеті, з якого вийшла інженером-будівельником у сфері нерухомості. Починала трудовий стаж техніком-інвентаризатором в БТІ, далі в трудову книжку пішло чотири роки в архітектурі, затим знову роки в Ніжинському БТІ, де «виросла» до головного інженера.

Сьогодні в її колективі працює 4 техніки-інвентаризатори. Такі ж відділення «Наше БТІ» відкриті в Ріпках і в Чернігові, де до речі його очолює донька Валентини Василівни – Тетяна. Займаючись однаковою діяльністю, мама багато в чому дослухається до думки дочки. Адже, іноді не досвід, а прогресивне мислення молодого покоління спрощує бачення конкретної ситуації. Окрім того, сьогодення вимагає бути постійно в курсі всіх законопроектів, постанов, урядових рішень. Тому, аби йти в ногу з часом, неприпустимо ні відставати, ні помилятися, ані зволікати чи ігнорувати. Нині інвентаризація і реєстрація нерухомості розділені, сьогодні немає двох однакових справ, до кожної треба підходити індивідуально. І не завжди, наприклад, можна збудувати «он таку мансарду, як у сусіда» чи розділити будинок, як тобі заманеться. На все треба масу узгоджень. І звісно, порядок дій. Дозвільні документи, технічна інвентаризація, і лише після цього право власності.

З березня цього року йде на повну легалізація самочинного будівництва, яка діє на об’єкти, збудовані до 2015 року, але які оформлені за наявності документів про приватизацію земельної ділянки. З нинішнього липня ще одне нововведення. Змінено порядок оформлення подвійних адрес на об’єкти нерухомого майна. Якщо раніше довідки на це видавалися через органи місцевого самоврядування, то нині людина звертається в Центр надання адмінпослуг, затим іде в відділ архітектури, де й отримує довідку про адресу під час поділу чи нового будівництва. І ще одна важлива деталь – на всі господарські будівлі і споруди беруться декларації про закінчення їхнього будівництва. Тобто, господар зобов’язаний повідомити як про початок будівництва, так і про його завершення. А в технічному паспорті власника нерухомості з 15 січня цього року з’явилося упередження «Дані технічного паспорту актуальні упродовж одного року».

Це лише дещо з останніх змін. Та все це вимагає всестороннього підходу до кожного звернення – тобто крім конкретної фахової підготовки ти маєш володіти певним багажем знань, співпрацювати та консультуватися з юристами, нотаріусами, землевпорядниками, бути в курсі виконавчих дій. Настільною ж книгою незмінно залишається «Інструкція по інвентаризації…»

«Наше БТІ» займається вирішенням усіх питань по житлових будинках, квартирах, нежитлових спорудах, експертною оцінкою, документами з поділу та оформленням легалізації самочинного будівництва. За терміновість тут плати не беруть, як і за консультації. Не зовсім зручно оформляти спадщину, бо ж державний нотаріус приймає лише в Чернігові та в Бахмачі. Все решта – в унісон із вимогами стрімкого сьогодення, в якому все змінюється, в тому числі й з’являються нові системи оформлення документів. Тож, вчитися треба всьому і постійно.

Анонс/Подія: 
Подія