Днями виповнилося 29 років державній службі зайнятості. Наша розповідь про людину, яка присвятила їй 22 роки свого життя – саме стільки працює у службі зайнятості Алла Леонідівна Рябчун – начальник відділу активної підтримки безробітних Ніжинської міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості.

Свій трудовий шлях вона розпочала із великого, на той час всесоюзного значення, заводу «Ніжинсільмаш». Вже там проявилися такі риси її характеру як ініціативність, принциповість та відповідальність. Життя було цікавим, сповненим мрій і сподівань.

Встигала скрізь: і вдома, і на роботі, паралельно вирішила здобути вищу освіту – заочно закінчила Ніжинський педагогічний інститут. І не пошкодувала. Адже, коли у важкі 90-ті не стало на заводі держзамовлень та почалися масові скорочення, швидко зорієнтувалася і пішла працювати вихователем у дитячий садочок. Навики, здобуті за цією та попередньою професією, стануть у нагоді їй при побудові кар’єри у службі зайнятості. Виваженість, доброзичливість, чуйність і терпимість допомагали знаходити взаєморозуміння з безробітними, роботодавцями та школярами, а деяку невпевненість вдалося побороти завдяки наполегливій роботі над собою.

Постійно підвищувала свій професійний рівень – Алла  відбулася  як грамотний, ерудований фахівець. Довгий час працювала профорієнтатором, а з 2013 року очолила відділ активної підтримки безробітних, який під її керівництвом став згуртованою командою однодумців. Їх професійне кредо - орієнтація на результат. Це відчувають і їх підопічні – безробітні, прислуховуються до порад, виконують рекомендації, отримані на семінарах та консультаціях.

Добре знають Аллу Леонідівну у навчальних закладах міста Ніжина та району. Чітко продумана профорієнтаційна робота серед школярів не обмежується профорієнтаційними уроками та бесідами. Проводяться конкурси малюнків, професіографічні екскурсії, профі-квести, дні відкритих дверей на підприємствах та в навчальних закладах. За допомогою фахівців служби зайнятості студенти вчаться писати резюме, які потім поповнюють базу кадрового резерву; освоюють техніку пошуку роботи та побудови кар’єри.

«Своя» Алла Леонідівна і для працівників відділів кадрів, з якими постійно комунікує на семінарах, заохочуючи їх до підготовки персоналу за сприяння служби зайнятості. Жартома називають її «голосом служби зайнятості», бо вона – незмінний ведучий всіх масових заходів, виїзних акцій. Своїм досвідом та умінням спілкуватися з клієнтами, знаходити вихід із критичних ситуацій охоче ділиться  з колегами.

За це й поважають її у колективі. А ще – за силу характеру, оптимізм, відданість справі, бажання бути корисною та прийти на допомогу.  Колеги знають і її слабкості. Перш за все – Кірочка – улюблена внучка, без якої не уявляє свого життя. А ще - солодощі, які не тільки приносять задоволення, а й допомагають «лікуватися» від поганого настрою. Можна називати ще багато речей, які вона вважає для себе надто важливими: друзі, подорожі, театр. Красива, самодостатня  жінка  для багатьох молодих колег є прикладом не тільки в роботі, а і як особистість – багатогранна, цікава, життєлюбна.

Анонс/Подія: 
Подія