Жителі Чернігівщини отримали відповіді на запитання «з перших вуст».

  • Скільки безробітних людей сьогодні налічується на обліку в службі зайнятості?
  • Від початку воєнної агресії (з 24 лютого) набули статусу безробітного 5,6 тис. мешканців області. Фактично це люди, які поповнили лави безробітних протягом останніх 2-х місяців. На сьогодні на обліку в службі зайнятості налічується 11,5 тис. безробітних. Рік тому було 12,9 тис.
  • Люди яких професій до служби зайнятості звернулися за останні місцяці?
  • У професійному розрізі серед шукачів роботи переважають продавці, оператори котелень, підсобні робітники, прибиральники, водії, кухарі. Є й бухгалтери та охоронники.
  • На кого є попит у роботодавців області сьогодні? 
  • На жаль, через об’єктивні причини, попит на робочу силу суттєво скоротився. До 24 лютого роботодавцями було заявлено до трьох тисяч вакансій. Надалі багато пропозицій було знято. На сьогодні (30 травня) в базі даних обласної служби зайнятості налічується 376 актуальні вакансій – у 4 рази менше, ніж на початок воєнної агресії. На кожне вільне робоче місце претендує 31 особа (проти 8-ми на 24 лютого).

Ринок праці сьогодні потребує «робочих рук». Найбільшим попитом користуються робітники сільського господарства, переробної промисловості, оптової та роздрібної торгівлі.

Насамперед роботодавці області потребують робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, кваліфікованих робітників з інструментом, працівників сфери торгівлі та послуг, а саме: водіїв, трактористів, токарів, машиністів екскаватора, електромонтерів, слюсарів, підсобних робітників, вантажників, продавців тощо. Затребувані також швачки, кухарі, охоронники, соціальні працівники.

Для професіоналів є вакансії провізора, вчителя, вихователя, інженера, економіста, практичного психолога. Затребуваними в області є й лікарі – на сьогодні 17 вакансій.

  • Скільком людям вдалося працевлаштуватися за останні місяці?
  • За направленням служби зайнятості у квітні-травні в області працевлаштовано 953 особи, зокрема у м.Чернігові - 41.
  • Чи можнуть люди перенавчитися за сприяння служби зайнятості?
  • Так, можуть. За направленням служби зайнятості для безробітних це буде цілком безкоштовно. Зокрема, здобути професію чи підвищити кваліфікацію можна у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які діють в 11 областях України та пропонують навчання за 95 ліцензованими робітничими професіями. Організація навчального процесу наразі здійснюється в дистанційній формі.
  • Як і хто може отримати ваучер на навчання?

Наразі служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання громадянам віком 45+, які не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, мають професійно-технічну або вищу освіту, страховий стаж не менше 15 років. За окремих умов ваучер можуть отримати внутрішньо переміщені особи, звільнені з військової служби, учасники АТО.  Це документ, що дає право безкоштовно пройти навчання та підвищити свій професійний рівень за однією з 70 професій та спеціальностей із затвердженого Переліку.

  • Чи стимулює держава працевлаштування внутрішньо переміщених осіб?
  • Так, роботодавець може отримати компенсацію витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених. Кошти надаються у розмірі 6,5 тис. грн тривалістю не більше 2-х місяців з дня працевлаштування. Зокрема в нашій області на сьогодні (30 травня) вже прийнято рішення про надання компенсації 24 роботодавцям за працевлаштування 79-ти осіб. 

 

Анонс/Подія: 
Подія