Сьогодні нечасто можна зустріти фаната своєї справи. Олеся Чепела, керівник Центру розвитку «Успіх», стовідсотково виправдала мій уявний образ про людину, яка знайшла себе й реалізувала або, як у народі кажуть, «сіла в свої сани». Хоча шлях до цього проліг через зовсім іншу сферу.

Філолог за освітою, Олеся Володимирівна спочатку працювала в банківській установі менеджером з розвитку мережі. Сумлінно справляючись з обов’язками, вона одночасно цілий рік готувала себе до педагогічної ниви, з якої не збиралася звертати. Але не просто шукала вакансію вчителя в школі, а бачила себе в новому напрямі. Планувала сумістити дві роботи. Та, як виявилось, педагогіка, якщо їй віддатися сповна, поглинає весь твій час і енергію. Тож, зачинивши двері банку, послідовно відчинила інші – у Центрі зайнятості Олесі Володимирівні запропонували започаткувати власну справу, надавши на це державні кошти. Тобто, стати підприємцем. На курсах підприємництва вчили складати бізнес-план і розвивати задумане.

Це нелегко й страшно для першопрохідців. Ось тобі гроші для старту – це добре. Але у багатьох справа так і не пішла. Ти не просто йдеш на конкретне робоче місце, ти сам їх маєш створювати, сам маєш зуміти бути роботодавцем. Підібрати фахівців, платити їм зарплату, сплачувати за них податки, подавати звіти, оплачувати рахунки. І розвиватися, розвиватися самому, бо ж що то за вчитель, коли учням не цікаво з ним? Тож, на місяць крім усього, випадає по два-три семінари. Вищу філологічну освіту Олеся Володимирівна доповнила основами ментальної арифметики в Київському університеті ім. Драгоманова. До речі, це єдиний виш, де навчають такій дисципліні.

Затим на вулиці Успенській у Ніжині орендувала кімнату площею 20 метрів квадратних, де в неї та ще в однієї вчительки займалися 3-4 групи «перших ластівок», яких вабила англійська мова, підготовка до школи та розвиток дошкільнят. Далі спрацювали відгуки, реклама. І коло розширилося. Це було три з половиною роки тому. Сьогодні Центр розвитку «Успіх» з його офісом на Успенській, філіалами на вулицях Московській та Богдана Хмельницького, а з 1 вересня й на базі шкіл №10, №7, №9 та №17, добре відомий ніжинцям. Крім того, вже діють три центри в Чернігові. Всього Центр розвитку охоплює 14 напрямків, основним із яких є англійська мова. Нововведенням із початку нового навчального року буде й методика від Канадського коледжу з врученням сертифікатів міжнародного зразка. Для чого це? Для того, аби дитина потім могла поїхати в літній табір і вільно спілкувалася з ровесниками з різних континентів.

Крім англійської, на яку, до речі, почали записуватися й дорослі, діти вивчають математику, ментальну арифметику, користуються попитом напрямки швидкочитання, суперпам’яті, підготовки до школи, розвиток малят, міні-садочок. Фахівці мають офіційне працевлаштування, а їхні вихованці успішно підкорюють нестандартні програми всебічного розвитку. Батьки вдячні за результати та успіхи своїх дітей. Вони краще навчаються в школі, отримують високі бали із ЗНО, впевнено захищають роботи МАН, завойовують високі сходинки в предметних олімпіадах, вступають в обрані виші. Олеся Володимирівна показує у Вайбері цілу низку щирих батьківських подяк. Оце і є визнання. Це дійсно успіх. Коли ти взявся і зміг. Коли вся Україна вітала школярок, які перемогли у Всесвітній олімпіаді з ментальної арифметики в Анталії. То був перший виїзд учнів «Успіх» у світ. І такий вдалий! Аня Красновид з Ніжинської гімназії №3 здобула перше місце, а Каріна Ювенко з Носівки – третє. А в Києві на Всеукраїнській олімпіаді у рівні «Великі друзі» перемогла гімназистка з «Престижу» (школа №16) Поліна Набок. Мета «Успіху» – вивести цих обдарованих дітей на рівень світового масштабу.

І до слова – що ж це таке, ментальна арифметика? Уникаючи термінів, Олеся Володимирівна показує відео, де дівчинка початкових класів біля дошки одночасно розповідає віршик про журавля і обчислює складний приклад. Дітям це дається набагато легше, ніж дорослим, у них краще працюють обидві півкулі головного мозку. У японців ментальна арифметика є фундаментальною наукою.

Анонс/Подія: 
Подія