Днями в рамках культурно-просвітницького проекту обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків» для жінок, що перебувають на обліку в Менській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості, відбувся семінар «Жінка на ринку праці». На ньому йшлося про відродження національного рукоділля та традиційних ремесел, самореалізацію та можливість започаткування власної справи.

         Власним творчим досвідом та майстерністю з безробітними поділилась Інна Дубницька – майстриня з виготовлення ляльки-мотанки, керівник гуртка «Сувенірний»  Центру дитячої та юнацької творчості Менської міської ради.

         З історичних джерел відомо, що перші прототипи мотанок на території України з’явилися саме в Чернігівській області. Ляльку-мотанку вважають надійним оберегом, адже здавна «Берегиня», зроблена власними руками, одягнена у все домашнє, рідне, містила потужну позитивну енергетику найдорожчої людини — матері, яка, вкладаючи в іграшку душу, з любов’ю робила її для своєї дитини.              

На майстер-класі жінки дізнались, що справжня мотанка виготовляється без використання швів. Кожен елемент одягу ляльки-мотанки має символічне значення: спідниця символізує землю, сорочка — три часи: минулий, нинішній та майбутній, а хустка або стрічка — зв’язок із небом. А ще - учасниці заходу власноруч створили свою ляльку-мотанку із запашними лікарськими травами.

         Загалом створення такої ляльки може перетворитися на захопливе та прибуткове заняття для дорослих та дітей, а результат допоможе відтворити  традиції та створити унікальний оберіг чи сувенір.