23.05.2025 | 15:52

У служба зайнятості підтримують ці цінності та дбають про формування інклюзивного ринку праці, де всі мають рівний доступ до можливостей. Щоб підвищити рівень обізнаності фахівців Чернігівської обласної служби зайнятості щодо безбар’єрності, для них було проведено навчання з цих питань «Година безбар’єрності» в офлайн та онлайн режимах.

На заходах було обговорено «Довідник безбар’єрності» - унікальний посібник для всіх, хто веде комунікацію з різними аудиторіями чи просто хоче навчитися говорити з повагою до кожної людини. Цей ресурс є корисним і для фахівців служби зайнятості, адже їм щоденно доводиться спілкуватися і надавати послуги різних категоріям громадян, кожного з яких треба підтримати, відкрити можливості та допомогти подолати бар’єри на шляху до успішної професійної реалізації.

«Довідник безбар’єрності» містить рекомендації, як коректно говорити про різні соціальні, вікові, фізичні та ментальні групи населення; приклади слів і висловів, які можуть мати дискримінаційний або упереджений характер; поради, як зробити мову інклюзивною у сфері освіти, культури, політики, бізнесу, медіа; пояснення, як адаптувати щоденне спілкування без складної бюрократії.

Також під час заходів було розглянуто й низку інших важливих тем, що стосуються безбар’єрності та інклюзії, а саме: що таке дискримінація та нерівність, Національна стратегія із створення безбар’єрного простору, як працюють стереотипи в суспільстві, як адаптувати робочий простір та послуги служби зайнятості для всіх категорій громадян.

Національний тиждень безбар’єрності проходить у межах реалізації Стратегії зі створення безбар’єрного простору за ініціативи Першої леді Олена Зеленська.

#тиждень_безбарєрності