15.01.2019 | 10:52

Весело, щиро, а головне пізнавально пройшов майстер-клас по випіканню млинців, що організували для безробітних фахівці Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості. Захід відбувся в рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» у Прилуцькому професійному ліцеї.

З ситуацією на ринку праці присутніх ознайомили фахівці служби зайнятості, наголосивши, що наразі професія «кухаря» є однією із затребуваних у роботодавців. Здобути її безробітні можуть безкоштовно за короткий термін. Професійне навчання організовується під гарантоване працевлаштування. За сприяння служби зайнятості вчитися можуть не тільки зареєстровані безробітні. Громадянам віком старше 45 років, особам, звільненим з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), учасникам АТО та внутрішньо переміщеним особам для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці надається ваучер на навчання, який допоможе опанувати нову професію або спеціальність, удосконалити знання та вміння.

Прилуцький професійний ліцей присутнім презентував його директор Анатолій Дорошенко. Увагу учасників було акцентовано саме на умовах навчання майбутніх кухарів.

Цікавим був екскурс в історію виникнення свят Василя Великого та Маланки, які обросли з віками великою кількістю народних традицій, звичаїв і вірувань. Провела його головний бібліотекар Прилуцької міської центральної бібліотеки ім. Л.Забашти Ніна Горбань. За її словами, в народі ніч із 13 на 14 січня називають зустріччю Василя з Маланкою, а ще Щедрим вечором. Напередодні господині готували багаті й щедрі частування на стіл, чекаючи на гостей, а також випікали млинці, які є однією з найпопулярніших страв української кухні.

Підготуватися до свята, щоб потім потішити вечерею всю родину, безробітні мали змогу під час кулінарного майстер-класу, який провели для них майстри виробничого навчання Прилуцького професійного ліцею. Не дарма ж кажуть, краще один раз побачити, ніж сто разів почути, а ще краще – спробувати зробити щось власноруч! Так, млинці випікали та намащували різними начинками не лише безробітні жінки, але й фахівці служби зайнятості, бо майстер-клас був настільки захоплюючим, що стояти осторонь ніхто не зміг.

Приємним та неочікуваним етапом заходу стала дегустація млинців. За святково прикрашеним столом зібралися всі учасники, спілкувалися, ділилися враженнями та вітали один одного із святами.

Фахівці служби зайнятості сподіваються, що цей захід спонукатиме безробітних до активної діяльності. Можливо для когось він стане поштовхом до професійного навчання, а хтось замислиться про відкриття власної справи, адже кулінарія дає можливість розвинути прибутковий бізнес.