У І кварталі 2016 року участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли півтори тисячі безробітних області. «Чим цікавіші громадські роботи, тим більшу кількість безробітних до них можна залучити», - переконані в службі зайнятості, тому перелік їх постійно поповнюється.
Так, минулого року до вже традиційного благоустрою додалися ще й громадські роботи з оформлення житлових субсидій. Цього року на Чернігівщині започатковано новий вид тимчасової зайнятості – помічник дільничного інспектора поліції. Залучати до них планується насамперед демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО, адже саме ці громадяни потребують якнайшвидшої інтеграції в суспільство та мають вагомий досвід охорони громадського порядку. Відбір кадрів проводиться ретельний, адже робота нелегка і вимагає від людини витримки та відповідальності.
Перший «шериф» вже працює в селищі Михайло-Коцюбинське Чернігівського району. Безробітний учасник АТО тепер є «правою рукою» дільничного інспектора поліції, а саме: його помічником. До його обов’язків входить профілактична робота серед населення, стеження за громадським порядком в селищі, участь у рейдах, допомога в розкритті злочинів тощо.
- Спілкування з іншими людьми, відчуття потрібності, самодисципліна - найкраща реабілітація для колишніх бійців. Робота допомагає їм подолати стрес, позбутися негативу та повернутися до мирного життя, - говорить директор Чернігівського ОЦЗ Лідія Падалка. - На жаль, не всім безробітним учасникам АТО ми можемо відразу запропонувати постійну роботу, тому пропонуємо тимчасову».
На громадян, зайнятих на таких роботах, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю та зайнятість населення і загальнообов’язкове державне соціальне страхування, тобто безробітні одночасно отримують і допомогу по безробіттю, і заробітну плату. Записи про участь у таких роботах вносяться до трудових книжок відповідно до законодавства про працю.