26.03.2018 | 16:28

Вибір професії – один з найскладніших і найвідповідальніших кроків у житті молодої людини. Обрати професійне майбутнє молоді допомагає служба зайнятості. Так, 23 березня 2018 року в Прилуцькому професійному ліцеї відбувся ярмарок професій для випускників шкіл міста Прилук та району.

Вже зранку в ліцеї було гамірно і багатолюдно. Адже на ярмарку зібралися представники 25 навчальних закладів та близько тисячі випускників і їх вчителі. Свої навчальні заклади презентували не лише освітяни району та області, а й гості з Черкас та Києва. Зокрема, Черкаський інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, Національний транспортний університет, Київський національний економічний університет ім. В.Гетьмана, Київський національний торгівельно-економічний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування, Університет державної фіскальної служби. Крім вишів, були представлені й численні професійно-технічні навчальні заклади, адже сьогодні саме робочих рук бракує на українському ринку праці. Загалом на ярмарку професій кожен випускник міг знайти собі фах до вподоби - освітяни пропонували професійну підготовку за різними профілями: природничими, гуманітарними, технічними, економічними, педагогічними, медичними, мистецькими тощо.

У напутніх промовах до старшокласників керівник Прилуцької міськрайонної філії обласного центру зайнятості Лариса Татарченко, заступник міського голови Тетяна Фесенко та начальник відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Марина Кривопала зазначили, що знайти свою дорогу в житті – доволі нелегко, і саме від рішень «ким бути?» та «де вчитись?» залежить подальша доля людини. Щоб вибір майбутньої професійної діяльності був вдалим, треба мати уявлення про світ професій, різні сфери діяльності, проаналізувати потребу суспільства в тих чи інших працівниках, співставити свої можливості з бажаннями.

Весело та оригінально презентували себе навчальні заклади, яскраво демонструючи хто на що гаразд. Так, наприклад, Ніжинський коледж культури і мистецтв ім. М.Заньковецької приваблював випускників співами та самобутнім українським вбранням своїх учнів. Студенти Академії Державної пенітенціарної служби пропонували школярам приміряти форменний одяг і сфотографуватися в ньому на пам’ять.

Загалом усі запрошені представники навчальних закладів намагалися якомога більше розповісти про цікаве й насичене студентське життя, показати відеоролики, похвалитися здобутками й перемогами, адже кожен з них вважає найкращою саме свою «альма-матір». Старшокласники цікавилися правилами вступу, професіями, які можна здобути, умовами навчання та проживання, перспективами працевлаштування та кар’єрного росту. Розпитували не лише викладачів, а й студентів.

Листівки, буклети, довідники, папки з описами професій – це неповний перелік інформаційно-довідкових матеріалів, якими могли скористатися учасники ярмарку.

Працювали й консультаційні пункти служби зайнятості, де відвідувачі мали змогу пройти профдіагностичне тестування на виявлення професійних нахилів, отримати консультацію фахівців щодо ситуації на ринку праці, послуг щодо сприяння працевлаштуванню та роз’яснення норм чинного законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття.

За словами заступника директора центру заочного та дистанційного навчання НТУ, доцента кафедри дорожніх машин Віталія Сімоненка, цьогорічні випускники цікавилися різними напрямами навчання, зокрема, правом, медициною, туризмом, філологією, журналістикою, будівництвом, цивільною інженерією, а також робітничими професіями. «Дуже хотілося, щоб разом із старшокласниками такі заходи відвідували їхні батьки, які мають чи не найбільший вплив на вибір професії або спеціальності для своїх дітей», - сказав він.

На думку учениць прилуцької школи №14 Яни Попіль та Дани Терех, ярмарок професій допоміг їм визначитися з майбутньою сферою діяльності та розширив світогляд про світ професій. Ознайомившись з навчальними закладами, Дана вирішила працювати в правоохоронних органах, а Яну зацікавили сфери логістика та оподаткування.

 «Ми прагнули, щоб ярмарок професій був корисним, пізнавальним, сучасним та ефективним, - зазначила Лариса Татарченко. - Бачимо, що кожний навчальний заклад – зі своєю родзинкою! Тож сподіваємося, що випускники отримали не тільки актуальну інформацію, а й гарний настрій, заряд енергії та оптимізму».