02.04.2018 | 15:50

30 березня в рамках культурно – просвітницького проекту обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків» у Чернігівській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості відбулося чергове засідання жіночого клубу «Берегиня». Цього разу захід було приурочено до одного з найбільших православних свят - Великодня.

Своїми знаннями та уміннями писати пасхальну писанку з безробітними жінками поділилися керівники гуртків прикладного мистецтва Чернігівського районного будинку школяра (с. Киїнка), майстрині з техніки розпису писанок та виготовлення пасхальних прикрас - Оксана Кузьменко та Марина Грабовець. Вони займаються цим видом мистецтва давно, і знають про писанки, їхню історію, кольори та орнаменти, традиції розпису в різних регіонах України безліч цікавого.

За словами майстринь, писанка – це символ сонця, відродження, любові й краси. Вона має дохристиянське походження і зародилася в язичницьку давнину. За віруваннями, писанка є джерелом зародження життя, початком Всесвіту. Назва її походить від слова “писати”, тобто прикрашати орнаментом. Писанкарство - старовинне мистецтво наших предків. Вони вважали писанку оберегом, який має обрядове та магічне значення.

Сучасні майстрині переконані, щоб звичайне яйце перетворилося на писанку, потрібно трохи терпіння й гарний настрій.

«Для людини, необізнаної з секретами розпису писанки, може здатися, що ця справа складна і під силу лише тому, хто гарно малює. Не бійтеся, спробуйте, і ви обов’язково досягнете успіху!», - такими словами розпочали майстер-клас з писанкарства майстрині.

Під час заходу безробітні дізналися про зміст зображених символів, пізнали особливості розпису та навчалися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти.