18.03.2020 | 13:17

Задля збереження безпеки в умовах епідеміологічної загрози, Чернігівська обласна служба зайнятості вносить корективи в свою роботу. Наразі всі структурні підрозділи обласної служби зайнятості працюють в штатному режимі, але запроваджено запобіжні заходи.

Керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України короновірусу COVID-19», на виконання наказу Державного центру зайнятості від 17.03.2020 №21 «Про тимчасовий порядок дій на період карантину» та з урахуванням складної епідемічної ситуації у Чернігівській обласній службі зайнятості:

- Відкрито «гарячу лінію», зателефонувавши на яку, можна отримати відповіді на всі запитання щодо поточної та перспективної роботи обласної служби зайнятості в умовах карантину. Тел. (0462) 67-51-39.

- При вході до центру зайнятості/філій розміщено оголошення про тимчасовий порядок роботи установи, адреси електронної пошти центру зайнятості/філій та обласного центру зайнятості, номер телефону чергового фахівця центру зайнятост/філії, номер телефону «гарячої лінії» обласного центру зайнятості.

- Громадяни, які мають намір зареєструватися як безробітні, можуть звертатися до служби зайнятості. Щоб звести до мінімуму особистий контакт фахівців з відвідувачами, у Чернігівському міському та філіях обласного центрів зайнятості відведені місця для самостійної роботи таких осіб, де можна ознайомитися з переліком документів, потрібних для реєстрації, скористатися зразками заповнення відповідних заяв тощо.

- Документи для реєстрації приймаються через електронну пошту або скриньку для кореспонденції, розміщену біля входу в приміщення центру зайнятості/філії.

- Опрацювання документів, що надійшли через електронну пошту чи скриньку для кореспонденції, відбувається не менше двох разів на день (орієнтовано об 11:00 та о 15:00). Зазначені документи реєструються в окремому паперовому журналі вхідної документації центру зайнятості/філії (тимчасового використання) для фіксації факту отримання пакету документів.

Після реєстрації документів фахівець служби зайнятості в той же день зв’язується з клієнтом для підтвердження та уточнення потрібної інформації.

Всі подальші консультації, пов’язані з набуттям статусу зареєстрованого безробітного, надаватимуться дистанційно.

 - Одночасно в місцях надання послуг не може перебувати понад 10 осіб.

- Всіх зареєстрованих безробітних (прийом яким призначено по 3 квітня включно) фахівці служби зайнятості інформують у телефонному режимі чи через електронну пошту про призупинення відвідування ними центру зайнятості/філії.

- Якщо людина бажає припинити реєстрацію в період дії карантину, треба подати відповідну заяву поштою, через скриньку для кореспонденції або електронною поштою (сканкопія) з подальшим її підтвердженням на паперових носіях.

- Шукачам роботи рекомендуємо отримувати необхідну інформацію з питань зайнятості в режимі онлайн за допомогою офіційних вебресурсів державної служби зайнятості: сайт «Єдине соціальне середовище», «Освітній портал», «Профорієнтація та розвиток кар’єри», а також на регіональній сторінці Чернігівського обласного центру зайнятості та сторінках у соціальній мережі «Фейсбук» та «Інстаграм».

- Скасувано всі масові та групові заходи для населення та роботодавців: семінари, тренінги, робочі зустрічі, презентації, ярмарки вакансій тощо.

- Обслуговуванням роботодавців проводитиметься з використанням дистанційних форм комунікації.

- Навчання в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості переведено в режим онлайн із використанням дистанційних технологій.

Служба зайнятості закликає співвітчизників берегти себе і тих, хто поруч. Про подальші зміни в її роботі повідомлятиметься додатково. Вся оперативна інформація буде з’являтися на регіональній сторінці Чернігівського обласного центру зайнятості та сторінці обласної служби зайнятості в соціальній мережі «Фейсбук».