06.04.2018 | 11:45

Про проблеми та перспективи підготовки фахівців швейної галузі для підприємств регіону йшлося на засіданні круглого столу, що відбувся в Прилуцькому професійному ліцеї за ініціативи Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості. Участь у заході взяли представники служби зайнятості, органів влади, соціальні партнери та роботодавці.

На думку заступника міського голови Олександра Сивенка, сьогодні проблема підготовки та забезпечення роботодавців кваліфікованими робітничими кадрами доволі актуальна. На підприємствах міста, які працюють прозоро і сплачують усі податки, спостерігається велика нестача робочих рук, а саме «швачок». Фактично кожному підприємству бракує в середньому по 5-30 працівників. Міська рада готова посприяти в організації ради стейкхолдерів спільно з відділом освіти, роботодавцями та органами місцевого самоврядування з метою забезпечення робітничими кадрами місцеві підприємства легкої промисловості. Олександра Сивенка зацікавила ініціатива керівника Прилуцької міськрайонної філії Лариси Татарченко щодо проведення професіографічних екскурсій на підприємствах міста з метою популяризації робітничих професій. Він закликав роботодавців підтримати цю пропозицію і сприяти її реалізації. Заступник міського голови пообіцяв, що органи місцевої влади забезпечать безкоштовну рекламу промислових підприємств на місцевому телебаченні та сіті-лайтах, розташованих у центрі міста.

Лариса Татарченко відзначила, що наразі на ринку праці спостерігається тенденція до зростання популярності робітничих професій, які є актуальними в наш час. Проте зберегти кваліфіковану робочу силу без збільшення заробітної плати неможливо. Щоб втримати професійних робітників, роботодавцям варто подбати про конкурентоспроможні зарплати, і тоді висококваліфіковані фахівці не шукатимуть роботу за межами України.

 За словами директора Прилуцького професійного ліцею Анатолія Дорошенка, на жаль, кількість випускників шкіл, котрі бажають здобути робітничі спеціальності й, зокрема, професію швачки, щорічно зменшується. Водночас швейні підприємства мають велику потребу в цих фахівцях, тому проблему нестачі кваліфікованих кадрів треба вирішувати комплексно. Оскільки в 2019 році не буде набору на навчання групи ”швачок”, Анатолій Дорошенко ініціював укладання тристоронніх угод з роботодавцями, які потребують таких працівників, для підготовки кадрів під конкретне замовлення за програмами з елементами дуальної системи, а також за індивідуальними програмами.

Наприкінці заходу учасники «круглого столу» ознайомилися з матеріально-технічною базою ліцею та роботами учнів, які навчаються там. Результатом засідання стало визначення спільних заходів з роботодавцями та соціальними партнерами щодо подальшої співпраці із Прилуцьким професійним ліцеєм.