01.03.2024 | 14:10

Бізнес в області поступово оговтується від повномасштабного вторгнення, призвичаюється працювати в екстремальних умовах війни та шукає нові можливості для розвитку. Як працює місцевий бізнес, які виклики та перспективи розвитку має – ці та інші питання були в центрі уваги Регіонального форуму «Відновлення економіки Чернігівської області в умовах війни: діалог з бізнесом», який відбувся 29 лютого в Чернігові.

Захід організовано Агенцією регіонального розвитку Чернігівської області спільно з Чернігівською обласною військовою адміністрацією за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Участь у форумі взяли заступник Міністра економіки України Надія Бігун, представники органів місцевої влади, державних та фінансових установ, торгово-промислової палати, українських та міжнародних громадських, гуманітарних та бізнес-посередницьких організацій, роботодавці.

За словами начальника Чернігівської ОВА В’ячеслава Чауса, наразі економіка регіону не в найкращому стані. Її відновлення – це і безпекові питання, і відбудова інфраструктури, і розвиток бізнесу, який дуже постраждав під час повномасштабного вторгнення.

Всеукраїнську економічну платформу «Зроблено в Україні» на Чернігівщині того дня презентувала Надія Бігун. За її словами, виробляти, підтримувати та купувати українське – це не лише про патріотизм. Це - стратегія виживання нашої країни. Так ми наповнюємо наш бюджет, забезпечуючи фінансування армії, створюємо робочі місця для наших людей, тим самим зміцнюємо економіку нашої країни.

Серед спікерів форуму - директорка обласного центру зайнятості Людмила Ключник. За її словами, через воєнну агресію область втратила не лише велику кількість підприємств, а й трудові ресурси. Аби допомогти бізнесу розвиватися та зберегти робочі місця, служба зайнятості пропонує роботодавцям фінансову підтримку. Відтак вони можуть скористатися низкою компенсаційних програм. Так, компенсаційні виплати гарантовано за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних, яким важко конкурувати на ринку праці, внутрішньо переміщених осіб, безробітних на нові робочі місця, за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.

Крім того, в рамках урядового проєкту «єРобота» служба зайнятості реалізує грантові програми щодо сприяння започаткуванню та розвитку бізнесу. За програмою «Власна справа» можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн; за програмою «Грант для ветеранів», яка розрахована на учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їх сімей, надаються гранти до 1 млн. грн. Обов’язковою умовою обох програм є створення робочих місць.

«Отож можливості для розвитку бізнесу, у тому числі і фінансові сьогодні є. Служба зайнятості готова до співпраці задля відновлення економіки регіону», - наголосила Людмила Ключник.

Представники бізнесу області мали змогу отримати консультації експертів з різних питань. Зокрема, говорили про інвестиції в умовах війни, їх страхування від воєнно-політичних ризиків, розбудову мережі індустріальних парків, напрямки для розвитку експорту, інші можливості для бізнесу, зокрема йшлося про грантові програми від міжнародних організацій.

Детально ознайомитися з послугами служби зайнятості для роботодавців можна на нашому сайті.

Є запитання? Звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegram.