07.05.2018 | 16:15

Днями фахівці обласного центру зайнятості провели для школярів Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 професіографічну екскурсію на місцеву фабрику лозових виробів.

За словами представників підприємства, плетіння з лози - старовинна професія, яка наразі переживає новий розквіт, адже нині шаленою популярністю користуються саме натуральні матеріали та вироби ручної роботи.

Учні ознайомилися з історією створення підприємства, його діяльністю та здобутками, продукцією, професійними вимогами до працівників та умовами їх праці. Під час екскурсії діти побачили весь процес лозоплетіння, починаючи від первинної обробки лози і до виготовлення готових виробів. За словами працівників фабрики, лоза, що росте на піщаних берегах Десни, є основою для створення їх продукції. Виняткова міцність, гнучкість і стійкість до різних погодних умов зробили цей матеріал популярним, а вироби з нього – надзвичайно затребуваними. Заготівля лози проводиться взимку, далі матеріал проходить унікальну обробку, набуваючи золотистого відтінку і бажаної форми. Після цього до роботи приступають майстри, сплітаючи гілочки лози в візерунки та орнаменти. Так створюються красиві і міцні стільці, столи, крісла-гойдалки, дивани, кушетки, кошики, підставки, санчата тощо. Давні традиції лозоплетіння передаються з покоління в покоління і гармонійно поєднуються з сучасними технологіями виробництва. Дачний будиночок, вітальня квартири, кафе, офіс, санаторій – всюди меблі з лози будуть доречними і стануть справжньою прикрасою інтер’єру.

Фахівці служби зайнятості запевнили, що володіючи майстерністю лозоплетіння, людина без роботи не сидітиме. Досвідчений майстер може працювати, скажімо, на цьому підприємстві або відкрити власну майстерню.