08.09.2023 | 11:52

Задля збереження існуючих та створення нових робочих місць служба зайнятості пропонує бізнесу та роботодавцям фінансову підтримку, а саме: низку компенсаційних виплат.

Так, наразі можна отримати:

1) Компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску за відповідну особу за місяць, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску (2948 грн) за працевлаштування строком не менше ніж на 2 роки за направленням служби зайнятості зареєстрованих безробітних, які перебувають у цьому статусі понад 1 місяць, котрі відносяться до таких категорій:

• один з батьків або особа, яка їх замінює і:

- має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;

- виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;

- утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності).

• діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

• особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

• особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;

• особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

• особи, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;

• осіб, які перебувають у статусі безробітного понад шість місяців.

Тривалість виплати - 12 місяців упродовж наступних двох років. Детально читайте тут.

2) Компенсацію 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (6700 грн.), при працевлаштуванні за направленням служби зайнятості строком не менше ніж на один рік зареєстрованих безробітних, які перебувають у цьому статусі понад 1 місяць і належать до таких категорій:

• особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;

• учасники бойових дій;

• особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років.

Тривалість виплати - 6 місяців впродовж наступного року. Детально читайте тут.

3) Компенсацію 50% мінімальної заробітної плати (3350 грн.) при працевлаштуванні за направленням служби зайнятості зареєстрованого безробітного із числа осіб:

• віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;

• віком до 35 років – на перше робоче місце;

• звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.

Тривалість виплати - не більше 6 місяців за умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що перевищує виплати у два рази. Детально читайте тут.

4) Компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця строком не менше ніж на 2 роки. Тривалість виплати – 12 місяців протягом 2 років. Детально читайте тут.

5) Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб. Тривалість виплати - 6 місяців впродовж року за умови збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази. Детально читайте тут.

6) Компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб на період дії воєнного стану в Україні та протягом 30 календарних днів після його скасування. Сума компенсація – 6700 грн щомісяця, тривалість – 2 місяці. Детально читайте тут.

7) Компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю. Сума компенсації при працевлаштуванні людини з інвалідністю І групи - до 100,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат), людини з інвалідністю ІІ групи – до 67 тис. грн (10 мінімальних зарплат). Детально читайте тут.

За додатковою інформацією звертайтеся на наш канал онлайн-підтримки в Telegram.