28.05.2024 | 08:58

Саме ця тема стала лейтмотивом зустрічі представників облдержадміністрації, служби зайнятості, Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області та голів територіальних громад, що відбулася на базі Чернігівського обласного центру зайнятості у рамках засідання Ради територіальних громад Чернігівської області.

Спочатку гості ознайомилися з діяльністю регіонального офісу «Зроблено в Україні». Потім на «круглому столі» під головуванням першого заступника голови Чернігівської ОДА Костянтина Мегема обговорили можливості для бізнесу в період дії воєнного стану та перспективи його розвитку на прифронтових, деокупованих та постраждалих внаслідок активних бойових дій територіях. Йшлося, зокрема, про гранти від держави та міжнародних організацій, пільгові кредити, бізнес-інкубатори та державні програми підтримки.

Які послуги служба зайнятості пропонує бажаючим відкрити власну справу, діючим підприємцям та роботодавцям, розповіла директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник. За її словами, служба зайнятості супроводжує дві грантові програми «Власна справа» та «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота», які сприяють започаткуванню та розвитку бізнесу. Перша з них передбачає надання мікрогранту від 50 до 250 тис. грн. За другою - учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 1 млн грн, а члени їх сімей – до 500 тис. грн.

Також служба зайнятості пропонує роботодавцям фінансову підтримку. Зокрема, вони можуть отримати компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних, яким важко конкурувати на ринку праці, внутрішньо переміщених осіб, безробітних на нові робочі місця, за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.

Отримати інформацію щодо державних програм підтримки бізнесу, допомогу з оформленням документів, зокрема зі створенням бізнес-плану, консультації щодо подачі заявок на гранти або кредити та інших послуг служби зайнятості для бізнесу можна в регіональному офісі «Зроблено в Україні», що працює на базі Чернігівського обласного центру зайнятості. За півтора місяці його діяльності туди звернулося понад 60 людей. Більшість відвідувачів – це люди, котрі тільки планують відкрити власну справу. Цікавляться грантовими програмами, як подати заявку, скласти бізнес-план. Звертається чимало людей, котрі вже подавалися на мікрогрант, але отримали відмову через неправильно складений бізнес-план, тому їм допомагають виправити помилки. Приходять і діючі підприємці, зазвичай за інформацією про різні програми підтримки бізнесу. Наприклад, цікавляться мікрогрантами, грантами на розвиток переробних підприємств, програмою компенсації 25% вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва тощо.

 «Зараз є дуже багато можливостей від держави. Ми вчимо цими можливостями користуватися», - сказала Людмила Ключник.

А щоб наочно переконатися в дієвості державної підтримки бізнесу, гостей запросили відвідати СТО "GARAGE" – родинний бізнес. Його власники подружжя Олена та Павло Прокопенки та їх син Роман втрьох скористалися програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» і отримали мікрогранти по майже 250 тис. грн кожний. Грантові кошти витратили на відновлення зруйнованого війною бізнесу, зокрема закупку нового обладнання.