09.08.2024 | 14:24

Питання реалізації на Чернігівщині ветеранської політики стали предметом обговорення на нараді в ОВА, яка відбулася 8 серпня за участю  Міністра у справах ветеранів України Олександра Порхуна. За його словами, наша область є першою в країні,  де створили і на обласному, і на районних рівнях, окремі структурні підрозділи ветеранської політики.

Участь в обговорені взяли представники місцевих органів влади, ветеранської спільноти, Громадської ради при Мінветеранів. Долучився і народний депутат Сергій Гривко. Говорили, зокрема, і про адаптацію державних програм та загалом законодавства.

Обласна служба зайнятості в особі її очільніці Людмили Ключник також долучилася до заходу, адже в своєму арсеналі вона має низку кейсів для наших захисників, які допоможуть їм адаптуватися до мирного життя. Так, при зверненні за допомогою до служби зайнятості, їм гарантовано індивідуальний супровід кар’єрного радника та фахову підтримку в пошуку роботи. Також можна скористатися низкою дієвих державних програм.

Так, діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій. Вони можуть пройти підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які пропонують навчання за 95 робітничими професіями та близько 400 навчальними програмами.

Без реєстрації у службі зайнятості можна отримати ваучер на навчання (а це понад 30 тис. грн) та здобути одну із 124 професій із затвердженого Мінекономіки переліку.

Тим, хто хоче стати підприємцем, гарантована фінансова підтримка. Для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та їх подружжя впроваджена окрема грантова програма в рамках урядового проєкту єРобота, за якою можна отримати до 1 млн грн. на започаткування або розвиток власної справи.

Водночас для роботодавців діють компенсаційні програми за працевлаштування ветеранів війни.