19.05.2017 | 11:03

Працівники центрів зайнятості області 18 квітня долучилися до Всеукраїнського свята Вишиванки. Отож на роботу цього дня йшли всі, як на свято, у національному одязі, у піднесеному настрої, який намагалися передати відвідувачам.

«Це свято для служби зайнятості стало вже традиційним. Для мене особисто, та й , думаю, для моїх колег, одягнути вишиванку означає засвідчити свою громадянську позицію, свою приналежність до українського народу, його історії та культури, сьогодення та майбутнього. Адже вишиванка для українців споконвіку була і залишається незмінним оберегом. У ній – любов, енергія, душа, талант, це дійсно генетичний код нації», - говорить директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

У центрах зайнятості цього дня – особлива атмосфера. Окрім працівників у вишиванках, цілий вернісаж рушників, в орнаментах та кольорах яких – вся магія, любов і культура кожного регіону України. Так, червоні квітки львівської вишивки символізують життя, енергію, любов; сварга на візерунках Івано-Франківщини – це символ неба, щастя, сонця, а природний зелений колір – це святий дух та матінка-природа. Вінничани традиційно вишивають кадуцей, який означає еволюцію, та застосовують жовтий колір, який асоціюється з сонцем, святістю та духовністю. На черкаських орнаментах знайдемо дерево роду, а це – життя, безперервний потік енергії. Наші ж чернігівські ж майстрині традиційно зображують на рушниках восьмикутну червону зірку, яка є уособленням сонця, зорі, янгола-охоронця, а також застосовують білий колір, який символізує Творця, силу та світло.

Долучитися до вивчення народних традицій цього дня мали змогу й безробітні, які відвідали центри зайнятості та стали учасниками культурно-просвітницької акції, яка пройшла під гаслом «Вишиванка – генетичний код нації – споконвічний оберіг України».