07.04.2017 | 15:44

Яку професію обрати? Відповідь на це запитання шукала молодь Чернігова на ярмарку професій, який відбувся 6 квітня 2017 року в обласному палаці дітей та юнацтва. Організатор заходу – міський центр зайнятості.

На ярмарку зібралися випускники всіх шкіл міста та представники 15 професійно-технічних та вищих навчальних закладів. Загалом профорієнтаційний захід відвідало понад дві тисячі старшокласників.

«Мета ярмарку – зорієнтувати учнів випускних класів на свідомий вибір майбутньої професійної діяльності, ознайомити з професіями, що мають попит на ринку праці, розширити уявлення підлітків про робітничі професії, сформувати позитивне ставлення до них, надати інформацію про навчальні заклади та послуги служби зайнятості», - сказала заступник директора Чернігівського МЦЗ Світлана Серб.

На другому поверсі палацу, де саме і розташувався ярмарок, презентували навчальні заклади. Кожен приваблював потенційних абітурієнтів, чим міг. Наприклад, Чернігівське вище професійне училище пропонувало учням віртуальну екскурсію до навчального закладу. Так, за допомогою відеопрезентації бажаючі мали змогу ознайомитися з ним. Чернігівський професійний ліцей деревообробної промисловості організував виставку виробів із дерева та лози. Учні Чернігівського професійного ліцею побуту демонстрували зроблені своїми руками зачіски, квіткові композиції тощо.

А скільки там було майстер-класів! Школярам, котрі юрмилися біля столів, показували, як робити зачіски, макіяж, різати і з’єднувати сантехнічні труби, дроти, розбирати системний блок. Старшокласники активно цікавилися правилами вступу до навчальних закладів, умовами навчання, перспективами працевлаштування та специфікою різних професій. Розпитували не лише викладачів, а й своїх однолітків, які вже навчаються там.

Працювали і консультаційні пункти служби зайнятості, де відвідувачі мали змогу пройти профдіагностичне тестування на виявлення професійних здібностей, отримати консультацію фахівців щодо ситуації на ринку праці, послуг щодо сприяння працевлаштуванню та роз’яснення норм чинного законодавства про зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття.