04.06.2020 | 16:04

Близько 70 осіб, а саме: представники служби зайнятості та роботодавці області взяли участь в онлайн конференції Чернігівської обласної служби зайнятості. Тема обговорення: допомога по частковому безробіттю: хто, як і коли має право її отримати.

За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, допомога по частковому безробіттю є довгоочікуваною фінансовою підтримкою для суб’єктів малого та середнього бізнесу, яка допоможе їм зберегти трудові колективи та здійснити дієві кроки для виходу з карантину.

Станом на 4 червня 2020 року 811 роботодавців області подали до служби зайнятості пакети документів на отримання допомоги по частковому безробіттю. Обласним центром зайнятості ухвалено 737 рішень, які дозволять надати таку допомогу 5,1 тис. найманим працівникам.

На Чернігівщині можливістю отримати фінансову підтримку від держави скористалися роботодавці всіх районів області, а також міст Чернігова, Ніжина та Прилук. Серед тих, хто звертається за допомогою по частковому безробіттю, переважають фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю. Їх близько 80%, решта – юридичні особи.

До речі, Чернігівщина займає лідируючі позиції в Україні щодо співпраці з роботодавцями по наданню допомоги по частковому безробіттю. За кількістю звернень, що надійшли до обласної служби зайнятості від представників малого та середнього бізнесу, наша область посідає третє місце після Сумської та Харківської.

Під час заходу роботодавці отримали детальні роз’яснення щодо умов та процедури надання службою зайнятості допомоги по частковому безробіттю для працівників, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу.

Начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Лисобикова акцентувала увагу учасників на нових змінах у законодавстві, згідно з якими передбачається можливість отримувати допомогу по частковому безробіттю не тільки найманим працівникам, а й фізичним особам – підприємцям, а також збільшення до 90 календарних днів терміну звернення роботодавцями та ФОПами до служби зайнятості за цією допомогою. Також новацією є те, що допомога по частковому безробіттю не підлягатиме оподаткуванню. За словами Людмили Лисобикової, затвердження нового порядку надання допомоги по частковому безробіттю очікується днями.

Під час онлайн конференції фахівці служби зайнятості відповіли на численні запитання роботодавців та їх представників.