11.06.2021 | 15:30

В Чернігівській облдержадміністрації під головуванням голови ОДА Анни Коваленко відбулася онлайн-зустріч представників органів влади та роботодавців з головами об’єднаних територіальних громад області. Участь у заході взяла директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

Теми обговорення стосувалися різних сфер життєдіяльності громад. Зокрема, йшлося про зайнятість населення, основні заходи з подолання безробіття та інструменти підтримки бізнесу на регіональному рівні.

З ситуацією на ринку праці Чернігівщини, послугами служби зайнятості та результатами співпраці служби зайнятості з об’єднаними територіальними громадами учасників зустрічі ознайомила Лідія Падалка. За її словами, протягом 5 місяців 2021 року в ОТГ проведено 97 виїзних заходів. Їх мета: презентація послуг служби зайнятості та надання консультацій і практичної допомоги місцевому населенню. Під час цьогорічних виїзних заходів на прийомі у фахівців служби зайнятості побували понад півтисячі громадян.

Крім того, служба зайнятості активно співпрацює з громадами в напрямі організації громадських робіт та залучення до тимчасової зайнятості місцевих безробітних. У січні – травні 2021 року на таких роботах працювали 600 безробітних. Більшість з них прибирали вулиці, збирали вторинну сировину, зимою розчищали снігові замети. Ще безробітні займалися благоустроєм територій населених пунктів, впорядкуванням місць поховань захисників Вітчизни та кладовищ, прибиранням придорожніх смуг тощо.

Щоб жителі територіальних громад мали роботу, на їх територіях мають працювати підприємства та розвиватися підприємництво. З метою підтримки бізнесу під час минулорічних карантинних обмежень обласною службою зайнятості надана допомога по частковому безробіттю 1,1 тис. роботодавцям для її виплати 6,8 тис. найманих працівників, а також 6,6 тис. підприємцям, які працюють самостійно (на загальну суму 83 млн. грн). Ця програма державної підтримки бізнесу дозволила зберегти понад 13 тис. робочих місць на Чернігівщині.

Наприкінці 2020 року надавалась одноразова матеріальна допомога 297 юридичним особам для збереження під час локдауну майже 5 тис. робочих місць (на загальну суму 24 млн. 240 тис. грн.)

Вже у 2021 році стосовно 7 підприємств-виробників прийняті позитивні рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період простою з причин, що не залежать від виробничої діяльності підприємств.

Одним з інструментів стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування безробітних є програма компенсації єдиного соціального внеску. За 5 місяців 2021 року 25 роботодавців області отримали 39 компенсацій ЄСВ.

Крім того, служба зайнятості пропонує роботодавцям на їх замовлення підготувати кваліфіковані кадри для потреб підприємства, підвищити конкурентоспроможність працівників віком старше 45 років, надавши їм ваучер на навчання, організувати тимчасові роботи і залучити до них безробітних.

  «Сьогодні ми продовжуємо співпрацю служби зайнятості та об’єднаних територіальних громад, відпрацьовуємо шляхи забезпечення ефективної зайнятості населення з урахуванням особливостей розвитку територій, потреб кожної ОТГ, в інтересах мешканців громад та роботодавців Чернігівщини», - сказала Лідія Падалка.

Насамкінець учасники зустрічі домовилися обговорити проблеми, які заважають економічному та соціальному розвитку, та шляхи їх розв’язання окремо з кожною конкретною громадою. Адже, як наголосила голова ОДА, прийняття вчасних правильних управлінських рішень є основою для досягнення позитивних результатів.