06.06.2024 | 15:43

Почути бізнес та його проблеми, поділитися думками та ідеями щодо їх вирішення, виявити нові інструменти допомоги на національному та регіональному рівнях, сформувати плани на майбутнє – мета засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва, що відбулося 5 червня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області. Участь у засіданні взяли представники органів місцевої влади, державних установ та бізнесу.

Про те, що пропонує служба зайнятості підприємцям, розповіла директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник. Насамперед, це грантові програми. У рамках урядового проєкту «єРобота» за програмою «Власна справа» можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн; а за програмою «Грант для ветеранів та членів їх сімей» учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати гранти на бізнес до 1 млн грн, а члени їх сімей – до 500 тис. грн.

Також служба зайнятості надає роботодавцям фінансову підтримку. Зокрема, вони можуть отримати компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних, яким важко конкурувати на ринку праці, внутрішньо переміщених осіб, безробітних на нові робочі місця, за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.

Для задоволення кадрових потреб роботодавців служба зайнятості пропонує їм професійну підготовку безробітних під конкретні робочі місця та підвищення конкурентоспроможності працівників шляхом отримання ваучера на навчання.

Людмила Ключник запросила присутніх відвідати регіональний офіс «Зроблено в Україні», що працює на базі Чернігівського обласного центру зайнятості. Його фахівці нададуть вичерпну інформацію щодо державних програм підтримки бізнесу, допомогу з оформленням документів, зокрема зі складання бізнес-плану, консультації щодо подачі заявок на гранти або кредити та інших послуг служби зайнятості.