01.03.2019 | 15:49

Вік живи – вік учись… Ця народна мудрість є життєвим кредо багатьох людей. Дехто вдосконалюється в здобутій професії, хтось набуває нового професійного досвіду в іншій трудовій діяльності. Підтвердити здобуту під час роботи кваліфікацію і отримати документ державного зразка бажаючим допомагає служба зайнятості. Їм пропонується послуга з підтвердження результатів неформального професійного навчання.

За словами директора Чернігівського обласного центру зайнятості Лідії Падалки, неформальне професійне навчання – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання. Сьогодні можна підтвердити результати неформального професійного навчання за професією «кухар 3-6 розряду». Здійснюють таке підтвердження Одеський і Рівненський центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості та Вище професійне училище №33 м. Києва. На Чернігівщині цього року такою послугою скористалися 2 жінки. Обидві - з Ніжина.

Cвітлана Деружинська працює викладачем спецтехнологій кухарів у Ніжинському професійному аграрному ліцеї. Жінка переконана: навчаючи молодь, не можна самій «тупцювати на місці», треба розвиватись, бо технології приготування їжі весь час змінюються й удосконалюються. Випускник-кухар, аби бути затребуваним на ринку праці, має освоїти сучасну кухню – знатися і на стравах, і на обладнанні. А щоб навчити молоду людину усім тонкощам, треба самому мати належну підготовку. Це й спонукає викладача до постійного саморозвитку. Маючи три вищі освіти (педагогічну, товарознавця та технолога-харчовика), Світлана Деружинська постійно поповнює свої знання. Професійним досвідом вона із задоволенням ділиться з колегами – проводить дистанційне навчання педагогів від Чернігівського обласного навчально-методичного центру професійно-технічної освіти. А в січні цього року жінка зважилася і за направленням служби зайнятості підтвердила результати неформального навчання у Вищому професійному училищі №33 Києва. В результаті отримала посвідчення кухаря 3 розряду. «З власного досвіду можу стверджувати - це можливо, це реально, це класно!», - каже Світлана Деружинська.

У тому ж навчальному закладі наприкінці лютого успішно склала іспит і отримала свідоцтво про підтвердження кваліфікації кухаря 6 розряду її колега - майстер виробничого навчання Людмила Бабешко, чим приємно вразила екзаменаційну комісію. Маючи дві вищі освіти, вона, як і Людмила Деружинська, постійно працювала над удосконаленням своєї професійної майстерності. Свого часу успішно освоїла кілька онлайн-курсів проекту «Prometheus». Під враженням від успіху колежанки жінка зважилася підтвердити свою кваліфікацію. «Моя пристрасть в житті - це кулінарія, - каже Людмила Бабешко. – Маючи 5 робітничий розряд кухаря, я вирішила спробувати свої сили та здобути 6. На іспиті я пережила ті ж самі емоції, що відчувають мої учні – хвилювання, а потім радість і задоволення, що все вийшло!».

До речі, наразі кухар – одна з найзатребуваніших і високооплачуваних професій. Крім того, актуальна завжди і всюди. Отже, якщо і Ви працюєте кухарем без спеціальної професійної освіти або Ваша кваліфікація не відповідає рівню знань, звертайтеся до служби зайнятості для підтвердження результатів неформального професійного навчання!

Ця послуга цікава для осіб, які мають великий досвід роботи за професією, але не проходили відповідне навчання та не мають документа про професійну освіту; громадяни, які бажають відновити втрачені документи або підвищити розряд.

Фінансування підтвердження результатів неформального професійного навчання відбувається за рахунок власних коштів особи або коштів роботодавця.