оп
20.12.2018 | 15:04

У рамках Всеукраїнського тижня права в Прилуцькій міськрайонній філії Чернігівського обласного центру зайнятості для безробітних було проведено низку профінформаційних групових заходів «Права людини» за участю соціальних партнерів.

Провідний юрисконсульт Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості Оксана Ткаченко ознайомила учасників заходу з історією виникнення Всесвітнього дня прав людини.

«У сучасному світі права людини кваліфікуються за цілою низкою напрямів, - сказала вона. - Це особисті права, які передбачають недоторканність особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд. Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості. Є також і економічні права, де йдеться про свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд. Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови. Все це узагальнено і взято на озброєння як демократичні цінності».

Головний спеціаліст Прилуцького бюро правової допомоги Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Тетяна Немс розповіла про діяльність цієї структури та послуги, які вона надає. Зокрема, вона наголосила на тому, що клієнти Бюро можуть отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає надання правової допомоги; юридичні консультації; складання заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних); представництво інтересів та допомогу в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

Начальник Прилуцького місьрайонного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Чернігівській області Світлана Логвіненко поінформувала присутніх про основні завданнями очолюваного нею відділу. А це - участь у забезпеченні реалізації державної політики у сфері державної реєстрації актів цивільного стану; організація роботи з проведення державної реєстрації актів цивільного стану; повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, розгляд питань щодо внесення змін до актових записів цивільного стану, а також їх анулювання; збереження архівного фонду; формування Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Головний спеціаліст-юрисконсульт Прилуцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Денис Осадчий говорив про пенсійне забезпечення. Він ознайомив присутніх з мінімальним та максимальним розмірами пенсій за віком, правом на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та порядком призначення пенсії за віком.

Головний державний інспектор відділу додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів у Чернігівській області Микола Прокопенко наголосив на гарантіях при укладенні, зміні та припиненні трудового договору. Також він говорив про право на залишенні на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, робочий час, час відпочинку, оплату праці, гарантії та компенсації відповідно до норм Кодексу Законів про Працю України.

Наостанок провідний юрисконсульт Прилуцької міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості побажала всім присутнім розуму і мудрості. Адже наші права і свободи починаються з дотримання їх по відношенню до ближніх! І слідуючи принципам поваги та активної громадянської позиції ми будуємо майбутнє не тільки для нас, але і для нащадків.