30.11.2018 | 11:46

Щороку, 3 грудня, в Україні, як і у всьому світі, відзначають день людей з інвалідністю. Це добра нагода привернути увагу суспільства до вирішення проблем громадян цієї категорії.

Про це йшлося на засіданні «круглого столу» на тему «Основи соціального захисту осіб з інвалідністю», яке відбулося 28 листопада 2018 року у Ріпкинській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості.

За «круглим столом» зібрались фахівці служби зайнятості, управління соціального захисту населення, об’єднаного управління пенсійного фонду, Замглайського будинку інтернату, районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, районного відділу освіти, територіального центру соціального обслуговування, Любецького психоневрологічного інтернату та представники Чернігівського обласного відділенні фонду соціального захисту інвалідів.

Відкриваючи засідання, директор Ріпкинської районної філій Чернігівського обласного центру зайнятості Вячеслав Бєлогура, подякував присутнім за плідну співпрацю. За його словами, у службі зайнятості прагнуть створити дієву систему допомоги цим людям реалізувати своє право на працю та інтегруватися в суспільство. Це особлива категорія клієнтів, яка потребує посиленої уваги та індивідуального підходу.

Заступник директора філії Зоя Ткаченко, наголосила, що серед професіоналів різного рівня кваліфікації є люди з інвалідністю, які хочуть і можуть працювати. І сьогодні все більше роботодавців переконується у цьому. Адже інвалід – не означає непрацездатний. При зверненні до служби зайнятості вони отримують повний перелік соціальних послуг для шукачів роботи. Зокрема, це сприяння в працевлаштуванні, залучення до тимчасової зайнятості, отримання конкурентоспроможної професії, в тому числі в Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, профорієнтаційні та консультаційні послуги.

На засіданні фахівці презентували нові технології підбору кадрів та пошуку роботи. А це створення відеовакансій, відеорезюме, використання Інтернет-ресурсів, комунікація через соціальні мережі. На сьогодні впроваджено новий портал державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості», на якому створено «Електронний кабінет роботодавця», «Еелектронний кабінет безробітного», що відкриває швидкий доступ до послуг. Послуги з профорієнтації сьогодні можна отримати у дистанційному режимі через веб-базовану платформу для онлайн профорієнтаційного тестування «Моя професія: консультаційна мережа»

На жаль, існує низка проблем на шляху працевлаштування громадян з обмеженими фізичними можливостями. При їх вирішенні нерідко доводиться ламати певні суспільні стереотипи, заручатися підтримкою соціальних партнерів; також існують питання, які потребують законодавчого врегулювання. Отож діяти потрібно комплесно, об’єднавши  зусилля соціальних партнерів. До такого висновку прийшли учасники зібрання, визначивши напрямки подальшої співпраці.

Довідково:

У поточному році у Ріпкинській районній філії Чернігівського ОЦЗ на обліку перебувало  24 особи з інвалідністю, з них 15 зареєстровано протягом звітного періоду. Загалом працевлаштовано 13 осіб цієї категорії, зокрема 1 особа скористалася виплатою допомоги по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. Крім того, 4 особи пройшли професійне навчання, 2 особи залучено до тимчасової зайнятості, 115 осіб отримали профорієнтаційні послуги.