09.06.2017 | 09:30

Напередодні професійного свята працівників легкої промисловості, що відзначається цієї неділі, 8 червня в Чернігові відбувся форум «Укрлегпром: Промисловий діалог з Урядом» за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Захід проведено Українською асоціацією підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» та Українським союзом промисловців і підприємців за підтримки Кабінету Міністрів України. Форум став місцем зустрічі представників влади та галузевих підприємств із різних регіонів України. Участь у ньому взяли і фахівці державної служби зайнятості, зокрема її очільник Валерій Ярошенко та директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

За словами В.Ярошенка, в Україні налічується до 3 тисяч підприємств легкої промисловості, на яких зайнято понад 80 тис. працівників. З минулого року галузі вдалося змінити динаміку розвитку на позитивну, ця тенденція збереглася і в поточному році. Налагодження діалогу між державою та провідними роботодавцями є запорукою подальшої успішної діяльності.

Місце проведення форуму обрано не випадково – легка промисловість займає вагоме місце в промисловому потенціалі Чернігівщини. Частка регіону в загальному обсязі реалізованої продукції галузі складає понад 5%. В області зареєстровано понад 400 суб’єктів господарювання легкої промисловості. Серед основних виробників – відомі на Чернігівщині та за її межами підприємства: ПрАТ «Камвольно-суконна компанія «Чексіл», ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня», ПрАТ «Чернігівська швейна фабрика «Елегант», ТОВ «Сівертекс», ТОВ «Алітоні», ДП «ТК Стиль 2013» ПрАТ «ТК Стиль» тощо. В області виробляються тканини, вовняна пряжа, чоловічий та жіночий одяг, взуття.

У минулому році галузь легкої промисловості області потребувала 626 працівників. Саме стільки вакансій було подано роботодавцями до служби зайнятості. З них укомплектовано понад 80% У поточному році заявлено 318 вакансій (укомплектовано майже 75%). Найбільше в області бракує швачок та складальників верху взуття. За словами Л.Падалки, однією з головних проблем галузі є брак робітничих кадрів та невідповідність обсягів та якості підготовки молодих фахівців потребам роботодавців. Зокрема, торік підготовлено швачок у 5 разів менше за потребу, а розкрійників, складальників верху взяття та складальників взуття не готував жоден навчальний заклад.

Служба зайнятості готова частково компенсувати нестачу кваліфікованих кадрів за рахунок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних. Протягом 2016-2017 років на замовлення роботодавців навчалися майже сотня безробітних.

Проте брак кваліфікованих кадрів на ринку праці – це лише один бік медалі. Зі зворотного - небажання громадян працювати за скромну зарплату. На жаль, рівень заробітної плати, який пропонується на Чернігівщині за професіями, котрих потребує легка промисловість, нижче за середній по області.

У рамках візиту Прем’єр-міністр України В.Гройсман відвідав одне з найбільших в Україні підприємств текстильної промисловості - ПрАТ «Камвольно-суконна компанія «Чексіл», яке реалізує свою продукцію як на вітчизняному ринку, так і в країнах Європи, Азії, Америки.

Свого часу на «Чексілі» працювало 11 тисяч чол. Сьогодні воно забезпечує роботою до 600 осіб. За словами керівника В.Шитікова, підприємству вдалося зберегти виробничі потужності, модернізуватися; кадрову проблему допомагає вирішувати служба зайнятості. Під час зустрічі з Прем’єром йшлося про державну підтримку щодо виготовлення продукції для Міністерства оборони, Національної гвардії та поліціїі тощо. Отож сподіваємося, що у «Чексіла», зявляться нові перспективи розвитку, а для мешканців області - можливості працевлаштування.