11.06.2021 | 12:14

Напередодні професійного свята працівників легкої промисловості, що відзначається цієї неділі, в Чернігівській облдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу». Захід, що пройшов під головуванням Анни Коваленко – голови ОДА, став місцем зустрічі представників влади та галузевих підприємств. Участь у ньому взяла директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка.

Серед питань порядку денного - кадрові проблеми підприємств легкої промисловості. За 5 місяців 2021 року до служби зайнятості подано 200 вакансій від представників легкої промисловості, з них 43% укомплектовано. За словами Лідії Падалки, основною причиною ускладнення заповнення вакансій є низький рівень заробітної плати, який заявляється роботодавцями в інформації про вільні робочі місця. Він є нижчим за середній по області.

«Служба зайнятості сьогодні шукає потрібні роботодавцям кадри не тільки серед безробітних, а й на повному ринку праці, використовуючи засоби рекрутингу. Тож, для людини, яка бажає змінити місце роботи та, можливо, переїхати до іншої місцевості, перш за все важливою є достойна оплата праці», - зауважила директор обласного центру зайнятості.

Служба зайнятості готова частково компенсувати нестачу кваліфікованих кадрів за рахунок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних. В системі державної служби зайнятості створено 11 центрів професійно-технічної освіти, які мають ліцензію на провадження освітньої діяльності на 95 робітничих професій різного галузевого спрямування. Професії легкої промисловості, зокрема взуттєвик, вишивальник, в’язальник трикотажних виробів, закрійник, кравець, швачка, можна здобути у 8 центрах.

Крім того, служба зайнятості пропонує роботодавцям організацію підвищення кваліфікації безробітних шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях. Перевагами цього виду професійної підготовки є скорочений термін навчання та можливість отримати безробітними практичні навички роботи на обладнанні підприємства.

«Протягом останніх років на замовлення роботодавців легкої промисловості нами підготовлено: 123 швачки, 16 складальників верху взуття, 11 закрійників, 4 кравця тощо. Майже 200 зареєстрованих безробітних стажувалися безпосередньо на майбутніх робочих місцях за різними професіями швейного, текстильного та взуттєвого виробництва», - сказала Лідія Падалка.

Безкоштовне навчання затребуваній на ринку праці професії служба зайнятості пропонує й громадянам, які не є офіційно зареєстрованими безробітними. Щоправда, лише певним категоріям, зокрема, тим, які віком старше 45 років. Їм служба зайнятості надає ваучер на навчання. На його підставі можна отримати робітничу професію, другу вищу освіту або підвищити наявну кваліфікацію. З початку дії цієї програми, а це з 2017 по 2021 роки, службою зайнятості підготовлено 25 швачок. До речі, торік кожний п’ятий виданий ваучер був на здобуття професії «швачка».

Свою точку зору на ситуацію в галузі легкої промисловості озвучили представники підприємств. Зважаючи на обставини, голова облдержадміністрації доручила проаналізувати надлишкову робочу силу в тих населених пунктах, що найближче розташовані до підприємств легкої промисловості.