28.03.2018 | 16:47

Днями в рамках профорієнтаційного проекту «Обери професію – обери майбутнє» Ріпкинський районний центр зайнятості провів професіографічну екскурсію для учнів 10-11 класів Вербицької школи. Цього разу школярі відвідали райвідділ Управління ДСНС України в Чернігівській області, де наочно ознайомилися з професією рятувальника.

На подвір’ї частини гостей зустріли начальник райвідділу Криса А.Ф. та працівники. Вони продемонстрували школярам сучасний пожежний автомобіль та розповіли, як оперативно-рятувальний загін реагує на сигнали тривоги, як від їх швидкості і злагоджених дій залежить життя, добробут і спокій людей, з якими надзвичайними подіями їм довелося зустрітися в реальному житті. Рятувальники звернули увагу школярів на причини виникнення пожеж та їх запобігання, поінформували, як правильно діяти у разі загорання.

Найбільше вражень справили відвідини гаража з технікою та устаткуванням. Підлітки завзято фотографувалися поруч з машинами та мали змогу роздивитися екіпіровку працівників. Рятувальники розповіли про те, як працює та чи інша техніка, та відповіли на численні запитання гостей.

Наприкінці екскурсії школярі переглянули відеоролик про Черкаський інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля, що є одним із провідних вищих навчальних закладів України з підготовки фахівців пожежної безпеки. Майбутні випускники ознайомилися з історією інституту, його навчальною і науковою діяльністю, правилами вступу, умовами навчання та проживання.

Учні подякували працівникам ДСНС за проведену цікаву екскурсію, натомість вони побажали школярам обрати професію до душі і при бажанні поповнити лави рятувальників.