27.06.2018 | 11:41

26 червня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Наталії Романової відбулося засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. Участь у заході взяв заступник директора Чернігівського обласного центру зайнятості Максим Торжевський.

Він говорив про забезпечення рівних можливостей доступу до зайнятості та дотримання прав громадян на гідну та безпечну працю в процесі трудової діяльності. За його словами, обласна служба зайнятості в межах своїх повноважень забезпечує дотримання принципу рівних прав і можливостей чоловіків та жінок працездатного віку у вільному доступі до зайнятості та усіх соціальних послуг, які надає.

«Це виявляється у проведенні профілактичної роботи та інформаційних заходів з роботодавцями щодо роз’яснення вимог законодавства про заборону дискримінації претендентів на вільні робочі місця та безробітними - щодо подолання стереотипів стосовно суто чоловічих або суто жіночих видів робіт та мотивування їх до трудової діяльності, - сказав Максим Торжевський. - Так, у 2018 році центрами зайнятості області проведено 72 семінари з роботодавцями щодо забезпечення гідної та легальної праці, відсутності дискримінаційних вимог в інформації про вакансії. Участь у заходах взяли 680 роботодавців».

У центрах зайнятості створені гендерні кімнати та куточки, де відвідувачі можуть отримати інформацію про свої права та обов’язки.

За словами заступника директора обласного центру зайнятості, з 20,8 тис. громадян, що мали статус безробітного у січні-травні 2018 року, 53% становили жінки, а 47% - чоловіки. Службою зайнятості було працевлаштовано 10,8 тис. громадян, з них 45% жінок та 55% чоловіків.

«Ці статичні дані підтверджують поширену тезу про те, що жінці складніше знайти роботу, ніж чоловікові, особливо в молодому віці», - зазначив Максим Торжевський. – Тому працевлаштуванню жінок служба зайнятості приділяє особливу увагу».

Зокрема, для них проводяться різні профорієнтаційні заходи: семінари, тренінги, засідання жіночих клубів. У рамках культурно-просвітницького проекту обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків», започаткованого з метою популяризації національного рукоділля та традиційних українських ремесел, як засобу творчої самореалізації та способу заробітку, організовуються тематичні семінари. Зазвичай гостями таких заходів є місцеві майстрині, які не лише демонструють свої вироби, а й проводять майстер-класи.

Не залишається служба зайнятості й осторонь проблеми торгівлі людьми. У всіх центрах зайнятості облаштовані спеціальні інформаційні куточки, де кожен охочий може дізнатися, які документи потрібно мати, аби безпечно працювати за межами Батьківщини. Ці питання обговорюються на семінарах для безробітних, таких як «Легальна зайнятість», «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

«Отже, інформаційно-роз’яснювальна та профілактична робота служби зайнятості у цьому напрямі триває постійно, - сказав Максим Торжевський. – І в співпраці з соціальними партнерами запроваджуються заходи, які цікаві нашим клієнтам та сприятимуть скорішому їх працевлаштуванню».