17.05.2024 | 09:24

Представники нещодавно створеного ТОВ «Мануфактура УСТ», звернулися до офісу за консультаціями щодо гранту для переробних підприємств та компенсації 25% вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

Засновники компанії – підприємці з Мелітополя, які вимушені були покинути рідне місто і почати життя з нуля в іншому регіоні. В Ніжині чоловіки відкрили нове підприємство «Мануфактура УСТ», що спеціалізується на розробці та виробництві причепів, кабін та комплектуючих для сільськогосподарської техніки. На роботу планують брати своїх земляків з Мелітополя.

Щоб запустити і розвивати таке виробництво потрібні чималі кошти, тому його засновники вирішили скористатися державною допомогою. Отже, за програмою «Грант для переробних підприємств» урядового проєкту «єРобота» можна отримати до 8 млн грн. за умови створення до 25 робочих місць. Дана програма передбачає співфінансування. Для бізнесу Чернігівщини такі умови: 80% витрат бізнес-проєкту компенсує держава, а 20% - це кошти грантоотримувача. Грант можна витратити на придбання, доставку та введення в експлуатацію основних засобів виробництва (верстатів, технологічного обладнання).

Оскільки ТОВ «Мануфактура УСТ» є виробником сільгосптехніки, то засновники підприємства цікавилися, як потрапити до затвердженого Мінекономіки переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів. Адже включення в цей перелік передбачає стимулювання попиту на їх продукцію, а відповідно й збільшення виробництва та товарообігу і зростання прибутків.

Зауважимо, ці дві програми є частиною економічної стратегії «Зроблено в Україні», створеної для підтримки українських виробників. Отже, сподіваємося, що вони допоможуть засновникам ТОВ «Мануфактура УСТ»  перетворити свої задуми в реальність і підтримувати вітчизняну економіку податками.

Потрібна консультація щодо державних програм підтримки бізнесу? Звертайтеся до регіонального офісу «Зроблено в Україні» (м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 40).