Ця теза стала лейтмотивом «круглих столів», що відбулися цього тижня в Новгород-Сіверській міській та Сосницькій селищній радах. Тема обговорень - «Соціальне партнерство при вирішенні питань детінізації зайнятості населення та легалізації оплати праці». Ініціатор заходів – Чернігівський обласний центр зайнятості. Участь у засіданнях взяли представники місцевого самоврядування, Управління Держпраці в Чернігівській області, соціальні партнери та роботодавці. Головував заступник директора Чернігівського обласного центру зайнятості Максим Торжевський.
На засіданнях йшлося про переваги офіційної зайнятості, соціальні гарантії для працівників, відповідальність та фінансові санкції для роботодавців в разі використання незадекларованої праці. Зокрема, Максим Торжевський наголосив, що служба зайнятості завжди займає принципову позицію в цьому питанні, пропонуючи шукачам роботи тільки легальні вакансії. Щоденно в базі обласної служби зайнятості актуальними є близько тисячі пропозицій офіційної роботи. Крім того, постійно проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота як серед безробітних, так і роботодавців щодо переваг легального працевлаштування та наслідків роботи «в тіні». «Варто чітко засвоїти, що нелегальна зайнятість та виплата заробітної плати «в конверті» послаблює соціальний захист працівників, знижує доходи бюджетів, а отже й зменшує можливість фінансування державних програм соціального спрямування», - сказав заступник директора обласного центру зайнятості.
Максим Торжевський ознайомив присутніх з ситуацією на регіональному ринку праці, основними тенденціями та викликами та наголосив на перевагах і вигодах співпраці роботодавців із службою зайнятості.