23.11.2017 | 14:08

У рамках культурно-просвітницького проекту Чернігівської обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків» у Прилуцькій міськрайонній філії Чернігівського ОЦЗ  відбувся семінар «Як розпочати свій бізнес» за участю керівника творчої майстерні «Креативне рукоділля» Марини Чередниченко.

Майстриня ознайомила учасниць заходу з історією виникнення та особливостями розвитку мистецтв витинанки та бісероплетіння, матеріалами та інструментами потрібними для роботи, технікою виготовлення виробів.

Зокрема, було зазначено, що назва «витинанка» походить від слова — "витинати", тобто "вирізати". Це сюжетні та орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого або кольорового паперу. У давнину такі вироби використовували для оздоблення стін, вікон, полиць, груб, печей. Незважаючи на простий, на перший погляд, зовнішній вигляд, цей вид декоративно-прикладного мистецтва вважається одним із складних. Адже копітка робота над картиною з великою кількістю прорізаних дрібних деталей вимагає надзвичайної

уваги, терпіння й акуратності.

Щодо бісероплетіння, то майстриня зазначила, що це давнє ремесло зберегло актуальність і в сучасному світі і з кожним роком стає дедалі популярнішим. Протягом багатьох століть з бісеру умільці виготовляли різні прикраси для одягу та взуття, робили намиста, браслети, сережки, прикраси для волосся, вишивали картини та плели різні декоративні вироби, якими прикрашали своє житло. Нескладні, вивірені роками прийоми роботи та різноманіття кольорів створюють безмежні можливості для творчості та фантазії. Захоплюючий творчий процес потребує від виконавця посидючості та вміння зосереджуватися на дрібницях, але результат роботи здатен довгі роки радувати своєю красою й неповторністю.

Марина Чередниченко поділилася з присутніми ще одним своїм захоплення – квілінгом. Це особлива техніка скручування паперових смужок і формування з окремих елементів цілих картин, як плоских, так і об’ємних, а так само всіляких виробів. Квілінгом можна оригінально оформити подарунки, листівки і навіть інтер’єр своєї оселі.

Учасниці семінару ознайомилися з виробами майстрині та дізналися, як захоплююче хобі перетворити на успішний бізнес.