15.08.2017 | 15:01

Вишитий рушник в Україні посідає особливе місце. Він є неодмінним атрибутом народного побуту, весільної обрядовості, традиційною окрасою житла. Мабуть у всьому декоративному мистецтві немає іншої такої речі, яка концентрувала б у себе стільки різноманітних символічних значень.

Про це говорили з жінками, що перебувають на обліку в Ніжинському МРЦЗ, під час семінару в краєзнавчому музеї ім. І.Спаського. Наразі там діє виставка «Рушники-Божники», де представлені витвори майстринь Ніжинщини та Чернігівщини 19-20 ст.

За словами екскурсовода виставки, наукового співробітника краєзнавчого музею Т.Діденко, стародавні вишиті рушники вражають ритмічною красою узорів і якоюсь таємничою, майже магічною силою, що йде від них. Орнаменти вишивки рушників – це наш генетичний код, це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків.

А фахівці служби зайнятості, які організували захід в рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків», орієнтували безробітних жінок на те, що рукоділля сьогодні може стати не лише улюбленим заняттям, а й приносити дохід. Адже речі ручної роботи користуються неабияким попитом у населення.