02.11.2018 | 12:28

У першу неділю листопада в Україні відзначають День працівника соціальної сфери. Це свято по праву належить і працівникам служби зайнятості – найпершої інстанції, до якої звертається людина за допомогою у разі втрати роботи.

Протягом січня-вересня поточного року послугами державної служби зайнятості в області скористалися 27,7 тисяч шукачів роботи. З них 7,9 тис. працевлаштовано, 2,4 тис. – скеровано на професійне навчання; 5,3 тис. – залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

За словами директора обласного центру зайнятості Лідії Падалки, свою місію служба зайнятості виконує у тісній співпраці з роботодавцями, які створюють робочі місця і забезпечують роботою наших співгромадян. Так, у поточному році кількість вакансій від роботодавців у базі даних обласної служби зайнятості збільшилась на 10,5% до 24,7 тисяч.

Служба зайнятості пропонує роботодавцям оперативну допомогу в підборі кадрів, організацію робіт тимчасового характеру. Крім того, діє механізм фінансового стимулювання створення нових робочих місць, а саме: компенсація єдиного соціального внеску за умови працевлаштування безробітних громадян. Зокрема, у поточному році цією послугою скористалися близько двохсот роботодавців області.

«На сучасному етапі служба зайнятості задля оперативного підбору персоналу покращує свої сервіси, впроваджує інноваційні підходи на засадах рекрутингу, застосовує онлайн-технології, налагоджує комунікацію через соціальні мережі. Роботодавцям ми пропонуємо створення та поширення актуальних відеовакансій, вони можуть скористатися банком відеорезюме безробітних. У структурі обласної служби зайнятості створено спеціальні підрозділи рекрутингу, які працюють з підприємствами, що відчувають постійну потребу в кадрах, по заповненню вакансій», - говорить Л.Падалка.

Підвищити конкурентоспроможність робочої сили допомагає гнучка система професійного навчання безробітних, яке здійснюється за професіями та спеціальностями, що мають попит на ринку праці, та під конкретне замовлення роботодавців. Навчання можливе за груповою, індивідуальною та дистанційною формами і не лише в навчальних закладах та на підприємствах нашої області, а і в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості – сучасних навчальних закладах, створених у 11 областях України.  

Крім того, сьогодні існує унікальна можливість для людей старше 45 років стати більш конкурентоспроможними на ринку праці за рахунок отримання ваучера на навчання. Також за необхідності можна підтвердити результати неформального професійного навчання за професією «кухар» та отримати відповідний документ встановленого зразка.

Найкращий захист від безробіття – вибір затребуваної на ринку праці професії, - переконані в службі зайнятості. Тому профорієнтація, зокрема учнівської молоді, серед пріоритетів у роботі. Вже другий рік поспіль служба зайнятості реалізує профорієнтаційний проект «Обери професію – обери майбутнє», в рамках якого інтерактивні профуроки, професіографічні екскурсії, зустрічі з професіоналами, майстер-класи, а також профдіагностичне тестування із застосуванням сучасних методик.

Віднедавна профорієнтаційні послуги служби зайнятості стали ще більш доступними. Із запровадженням онлайн-платформи з професійної орієнтації та розвитку кар’єри кожен, у кого є потреба у виборі або зміні професії, може пройти тестування у дистанційному режимі.  

«Отож служба зайнятості розвивається, впроваджуються нові технології, сучасні сервіси, - говорить її керівник. – Все це робиться задля збереження трудового потенціалу, аби наші громадяни мали можливість жити і працювати на рідній землі. Це та мета, до якої прагнуть фахівці служби зайнятості і задля чого вони, власне, працюють».