27.02.2024 | 16:35

Підтримувати українське, виробляти українське, купувати українське – ідея нової економічної платформи «Зроблено в Україні», презентація якої відбулася вчора в Києві. Участь у заході взяли Президент України Володимир Зеленський, урядовці, народні депутати, працівники силових структур, представники дипломатичного корпусу, українського бізнесу, голови ОВА, іноземні гості. Була й делегація від Чернігівщини, в складі якої представники органів місцевої влади, бізнесу, державних установ, зокрема й Чернігівського обласного центру зайнятості.

Під час виступу Володимир Зеленський зазначив – сьогодні є лише один фронт. І це військовий. Але щоб мати ресурс його підтримувати, мають перемагати українські товари, послуги, експорт. Адже до 40% коштів при купівлі українського повертається назад у бюджет у вигляді податків, а ці гроші йдуть на фінансування різних державних програм, зокрема і потреб армії. Крім того, підтримка українського – це підтримка повернення українців на Батьківщину, бо виробники створюють сотні робочих місць.

За словами Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, цьогоріч на державні програми підтримки бізнесу передбачено 45 млрд грн.

Їх презентувала Перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко. Зокрема йшлося про вже діючі програми доступного кредитування «5-7-9», грантів для бізнесу «єРобота», а також нові – кешбек за купівлю сільгосптехніки українського виробництва, розвиток індустріальних парків тощо.

Всеукраїнська економічна платформа «Зроблено в Україні» діє на базі pulse.gov.ua. «Це майданчик для діалогу держави і бізнесу, завдяки якому влада матиме можливість максимально оперативно реагувати на звернення підприємців і вирішувати проблеми. Представники бізнесу в режимі онлайн зможуть надати оцінку роботі державних структур, рівня послуг, які вони отримують від держави, поскаржитись на недоліки чи проблеми, що у них виникли під час спілкування з органами влади», – сказала Юлія Свириденко.