10.10.2018 | 12:48

А чи знаєте ви, що 14 жовтня українці відзначають аж чотири великі свята - Покрову Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, День створення Української повстанської армії та День захисника України? Чому всі ці події святкуються в один день? Чи не краще було б їх розподілити на інші дати? Виявляється, це просто не логічно, адже свята поєднані спільним сенсом.

Свято Покрови сягає своїм корінням 910 року. В той час Константинополь був узятий в облогу ворогом. Святий Андрій Блаженний та його учень Єпіфаній молилися в храмі про перемогу. Їм явилася Пресвята Богородиця в оточенні янголів і святих. Разом із Богородицею вони побачили Іоанна Хрестителя та Івана Богослова. Богоматір помолилася разом із віруючими, після чого зняла зі своєї голови блискуче покривало і вкрила ним людей, які перебували в храмі. Під покровом Богородиці люди стали невидимими для ворогів. Так, війська противника відступили, і місто було врятовано.

Існує багато легенд, пов’язаних з дивом небесного заступництва. Але на те воно й диво, щоб вселяти віру в його здійснення, додавати сил, впевненості і чітко бачити свою мету. Саме це надихало наших козаків на захист рідної землі, і тому Божу Матір вони вважали заступницею і покровителькою православного воїнства. Ікона Марії з омофором була в кожному козацькому курені, а головна січова церква завжди була Покровською. На Покрову молилися за воїнів, які перебувають у походах і захищають вітчизну, обирали козацьких отаманів. До нас дійшли перекази про те, як після зруйнування Запорозької Січі в 1775 році козаки, що пішли з рідних місць за Дунай, взяли із собою як найбільшу цінність ікону Покрови Пресвятої Богородиці.

У наш час нащадки славних козаків пам’ятають про традиції своїх пращурів і з 1999 року свято Покрови відзначають ще й як День українського козацтва. Також цей день вважається і датою створення Української повстанської армії (УПА), бійці якої боролися за свободу країни.

Крім того, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві 14 жовтня встановлено державне свято - День захисника України - в 2014 році вийшов відповідний указ Президента.

Дізнатися більше про традиції святкування, обряди, звичаї та прикмети свята можна на семінарах, які цього тижня проводить обласна служба зайнятості. Отже, хто ще не відвідав такі заходи, але зацікавився нашою інформацією, поспішайте до нас! Будемо раді вас бачити і обіцяємо, що буде цікаво, корисно і пізнавально!