18.07.2016 | 14:01

Днями у Чернігівському районному центрі зайнятості відбувся День учасника АТО. Захід мав на меті – сприяти працевлаштуванню вчорашніх воїнів, допомогти їм адаптуватися до мирного життя.

Присутні отримали інформацію про послуги служби зайнятості, актуальні вакансії. Зокрема, йшлося про можливість оволодіти затребуваною на ринку праці професією столяра, електрогазозварника, тракториста, муляра, водія тролейбуса тощо.

Також захисникам Вітчизни пропонували участь у громадських роботах. Серед традиційних видів таких робіт, а це роботи з благоустрою населених пунктів, зявилися й нові – відтепер можна тимчасово попрацювати помічником дільничного інспектора поліції. Погодьтеся, це робота насамперед для демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО, адже саме ці громадяни мають за плечима неабиякий досвід охорони громадського порядку.

Крім того, бажаючі мали змогу пройти  профдіагностичне обстеження на предмет професійної придатності. Також присутніх поінформували щодо можливості проходження військової служби за контрактом, про перспективи, пільги, соціальний захист військовослужбовців та членів їх сімей. А ще - про можливість отримання пільгового кредиту для будівництва, реконструкції  житла та інженерних мереж, розвитку особистого селянського господарства,  підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

З початку року  на обліку в Чернігівському РЦЗ перебував 71 безробітний учасник АТО. З них 20 осіб працевлаштовано, в тому числі 6 – на службу за контрактом в Збройних Силах України; 8 осіб залучено до тимчасової зайнятості, 2 – направлено на професійне навчання.