Останнім часом з піднесенням національно-патріотичних настроїв у суспільстві нового поштовху здобув розвиток традиційних ремесел, рукоділля, кухні, відзначення обрядових свят. До відродження, збереження та популяризації українських цінностей та традицій долучилася й Чернігівська обласна служба зайнятості, започаткувавши культурно-просвітницький проект «Збережемо традиції предків». У його рамках планується, окрім традиційного свята Вишиванки, проведення тематичних інформаційно-просвітницьких та навчально-практичних семінарів для безробітних, майстер-класів, засідань жіночих клубів тощо. Перший такий захід, а саме: засідання жіночого клубу «Україна вишивана. Символіка та техніки української вишивки», відбувся 14 червня в Чернігівському міському центрі зайнятості.
Під час заходу безробітні жінки ознайомилися з особливостями української вишивки, технікою її виконання, регіональною відмінністю, символами та їх
значенням.
«Якщо для світу наша вишивка – це модний тренд, то для нас, українців, це споконвічний оберіг та цілий культурний пласт», - зазначила фахівець обласного центру зайнятості Оксана Полевіченко. Вона наголосила, що розвиток внутрішнього туризму та запровадження безвізового режиму з Європою сприятимуть зростанню попиту на речі декоративно-вжиткового мистецтва – вишиті рушники, вишиванки, віночки, інші предмети українського національного костюму, прикраси, гончарні, лозові та дерев’яні вироби і сувеніри тощо. Їх виготовлення може стати для багатьох людей не лише способом творчої самореалізації та економії грошей, а й джерелом додаткового прибутку чи родинним бізнесом.
«Ці колоритні самобутні речі є візитівкою України, тому завжди користуються попитом і у туристів, і у містян, адже слугують чудовим подарунком як собі, так і рідним та друзям».
Як виявилося, чимало жінок із задоволенням вишивають для себе та рідних, а от про ідею заробляти на цьому гроші обіцяли подумати.