29.05.2018 | 16:33

25 травня 2018 року в рамках культурно – просвітницького проекту обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків» у Чернігівській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості відбулося чергове засідання жіночого клубу «Берегиня». Цього разу участь у заході взяли керівник Асоціації майстрів громадської організації «Ліга ділових та професійних жінок України» Катерина Мажуга та члени громадської організації "Спілка жінок Чернігівщини" - майстрині Олена Мічкова та Світлана Коваленко.

Під час заходу безробітних ознайомили з тенденціями сучасного ринку праці, перспективами розвитку підприємництва в регіоні, можливостями відкриття власної справи за сприяння служби зайнятості.

Від майстринь жінки дізналися про «підводні камені» та реалії сучасного бізнесу, а під час майстер-класу ще й освоїли певні навики рукоділля, а саме: техніку виготовлення пряників ручної роботи та виготовлення прикрас технікою канзаші та з фоамірану.

Ці види рукоділля наразі дуже популярні в нашій країні. Канзаші – японська техніка рукоділля, яка нагадує орігамі. Головна відмінність - у використовуваному матеріалі. Якщо для орігамі застосовують папір, то для виготовлення речей в техніці канзаші знадобиться шовкова тканина, яка в процесі роботи перетворюється на об’ємні квіти і квіткові композиції. Для цього безліч невеликих рівних квадратиків тканини згортаються певним чином і збираються в квітку. Самі пелюстки між собою зшиваються або склеюються. Щодо фоамірану, то за словами майстрині, це м’який синтетичний матеріал, схожий на замшу, але, по суті, є спіненою гумою. Він здатний змінювати форму при нагріванні і через деякий час застигати, тим самим запам’ятовуючи її. Найчастіше фоаміран використовують для виготовлення квітів. З цього матеріалу вони неймовірно реалістичні!

Крім того, майстрині розповіли, як вони досягли успіху, поділилися власними секретами рукоділля та порадили безробітним жінкам також спробувати свої сили в підприємницькій діяльності. На їх думку, освоїти певний вид рукоділля зможе будь-хто. Головне бажання і терпіння.