01.04.2024 | 08:40

Про це говорили на «круглому столі», що відбувся вчора в Бахмацькій міській раді, під головуванням директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник. Участь у заході взяли Бахмацькій міській голова Павло Шимко, представники служби зайнятості, громадських та волонтерських організацій, соціальні партнери, роботодавці, а також учасники бойових дій та переселенці.

Які ж послуги ці категорії громадян можуть отримати в службі зайнятості, розповіла Людмила Ключник. Отже, це:

- підбір підходящої роботи;

- організація професійного навчання для зареєстрованих безробітних з метою здобуття затребуваної на ринку праці професії чи підвищення кваліфікації. Для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти в ЦПТО ДСЗ;

- можливість отримання ваучера на навчання для певних категорій громадян, не зареєстрованих у службі зайнятості як безробітні, зокрема і учасників бойових дій та переселенців.

- гранти на створення або розвиток власної справи. За програмою «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» можна отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тис. грн, а за програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» – від 250 тис. до 1 млн. гривень в залежності від кількості створених робочих місць.

Водночас для роботодавців діють компенсаційні програми за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, учасників бойових дій та за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.