09.09.2019 | 16:23

Про це йшлося на семінарі для безробітних з орієнтації на підприємницьку діяльність, що відбувся днями в Прилуцькій міськрайонній філії Чернігівського обласного центру зайнятості. Участь у заході взяла національний консультант з підтримки створення ОСББ та розвитку їх потенціалу (ПРООН) в Чернігівській області Світлана Рожок.

За словами фахівців служби зайнятості, підприємницька діяльність для безробітних є альтернативою безробіттю і гарною можливістю спробувати самостійно забезпечити себе роботою. З метою максимальної поінформованості громадян про можливість започаткування власної справи та надання практичних рекомендацій службою зайнятості проводяться інформаційні семінари з орієнтації на підприємницьку діяльність. Безробітні, які виявили бажання започаткувати власний бізнес, проходять профдіагностичне тестування на визначення нахилів до такого виду діяльності. Також бажаючим надаються безоплатні індивідуальні та групові консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності із залученням на громадських засадах представників органів державної влади, соціальних фондів, бізнес-центрів, підприємств тощо. Підприємців-початківців служба зайнятості підтримує й фінансово, надаючи їм виплату допомоги по безробіттю одноразово для відкриття власної справи.

Під час заходу Світлана Рожок ознайомила присутніх з метою та результатами реалізації в Україні Проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) та головними аспектами діяльності ОСББ. Увагу безробітних було акцентовано на можливостях започаткування підприємницької діяльності за такими видами, як надання бухгалтерських послуг, проведення електромонтажних робіт тощо для ОСББ. Світлана Рожок висловила сподівання, що серед присутніх знайдуться й такі люди, які вирішать взяти на себе відповідальність за наведення порядку в будинку і створять ОСББ, та розповіла на яку підтримку від Проекту вони можуть розраховувати.