03.05.2018 | 16:47

3 травня в Публічній бібліотеці Носівської міськради відбувся майстер-клас для безробітних «Українські національні ремесла: історія та сучасні тренди». Захід відбувся в рамках культурно-просвітницького проекту Чернігівської обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків». Організатор - Носівський районний центр зайнятості.

У заході взяли участь Ольга Минко та Галина Руденко – майстрині української вишивки, петриківського розпису та виготовлення ляльок-мотанок, активні учасниці клубу рукодільниць Носівщини «РУНО». Вони розповіли присутнім чимало цікавого про різновиди українських автентичних візерунків та види орнаментів.

Галина Руденко вчила безробітних виготовляти ляльку–мотанку. За її словами, така лялька може допомогти здійснити найзаповітніше бажання свого власника. Здавна вона вважалася оберегом українців. Ляльки робляться різної форми. Головна умова – не має бути обличчя. Адже вважається, що лялька є посередником між живими й тими, кого на цьому світі вже чи ще немає. Її одягають, як дівчину, причому кожен елемент одягу є оберегом. Спідниця символізує землю, сорочка позначає три часи - минулий, теперішній і майбутній. Обов'язковими атрибутами є вишиванка та намисто, які уособлюють достаток. Також повинен бути головний убір - очіпок, стрічка чи хустка, що символізує зв'язок із небом.

Ольга Минко ознайомила безробітних з історію виникнення та розвитку мистецтва петриківського розпису, основами декоративної композиції, кольорознавства, секретами майстерності в створенні петриківських квітів та ягід. На думку майстрині, улюблена справа може стати й гарним бізнесом.

Наприкінці заходу директор бібліотеки Ярина Чухліб запросила присутніх приєднуватися до клубу рукодільниць Носівщини «РУНО», засідання якого проводиться щомісяця в приміщенні бібліотеки.