01.03.2018 | 15:55

Днями у Варвинському районному центрі зайнятості відбулося засідання «круглого столу» за участю голів об’єднаної територіальної громади та сільських рад. Мета заходу – підвищення ефективності взаємодії служби зайнятості з органами місцевого самоврядування для подолання сільського безробіття.

Директор Варвинського районного центру зайнятості Олена Кугут ознайомила присутніх з ситуацією на ринку праці, послугами служби зайнятості, зокрема новітніми підходами в її роботі.

«Наразі служба зайнятості є сервісною установою, яка оперативно реагує на вимоги ринку праці, - сказала Олена Кугут. – В її діяльності застосовуються як традиційні форми роботи, так і нові, зокрема з використанням сучасних технологій. Мова про відеорезюме шукачів роботи та відеовакансії підприємств, співбесіди з роботодавцями за допомогою скайп-зв’язку. Цього року, наприклад, запроваджено соціальний супровід безробітних з числа вразливих на ринку праці груп населення за підходом кейс-менеджменту».

Заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Варвинського РЦЗ Вячеслав Федоренко поінформував присутніх про можливість організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних на замовлення роботодавців, підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями, надання ваучера на навчання громадянам віком старше 45 років, компенсацію роботодавцям витрат в розмірі єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних на новостворені робочі місця.

Своїм досвідом співпраці з центром зайнятості поділилися голови Богданівської та Дащенківської сільських рад Л.Каркуша та С.Хажанець відповідно. Вони відзначили позитивний результат від проведення громадських робіт, як для громад (покращено благоустрій, впорядковано заклади соціальної сфери, пам’ятники та кладовища, ліквідовано стихійні сміттєзвалища), так і для безробітних. Тимчасова зайнятість для них – додаткова фінансова підтримка та стимул до постійної роботи.

Результатом засідання стало укладення угод про співпрацю щодо спільних дій у сфері сприяння зайнятості населення та створення нових робочих місць на території сільських рад та ОТГ, організації громадських робіт.