Соціальне партнерство органів місцевого самоврядування та служби зайнятості – перспективний шлях вирішення проблемних питань зайнятості сільських мешканців. Ця думка стала головною тезою «круглого столу», що відбувся 16 лютого в Бахмацькій районній раді. У засіданні взяли участь представники служби зайнятості, військового комісаріату, міграційної служби, органів районної влади, зокрема голова райради Віталій Кочерга, його заступник Анатолій Бондар, заступник голови райдержадміністрації Галина Рибальченко, та голови міських, селищної і сільських рад.
Під час заходу директор Чернігівського ОЦЗ Лідія Падалка поінформував присутніх про тенденції ринку праці області, ознайомила з основними аспектами чинного законодавства України про зайнятість населення, зокрема щодо підтримки підприємницьких ініціатив населення, підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці, стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць тощо. Основну увагу було акцентовано на співпраці служби зайнятості з органами місцевого самоврядування та роботодавцями в напрямі організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.
«Торік на Чернігівщині в громадських та інших роботах тимчасового характеру взяло участь майже 7800 осіб. За рівнем залучення безробітних до тимчасової зайнятості область увійшла в десятку кращих в Україні, - зазначила Лідія Падалка. - У загальній кількості більше двох третин громадян працювали на суспільно корисних громадських роботах: займалися благоустроєм територій, впорядкуванням меморіальних місць та кладовищ, прибиранням придорожніх смуг та іншими соціально орієнтованими роботами. В результаті за рік в області очищено від сміття понад 300 га території, ліквідовано 506 несанкціонованих сміттєзвалищ, впорядковано 443 кладовища, висаджено більше 5,5 тисяч дерев. Крім того, майже 3 тисячі осіб були залучені до робіт тимчасового характеру в сільському та лісовому господарствах, у переробній промисловості тощо. Громадські роботи приносять не лише користь громаді, а також є мотивуючим засобом для безробітного під час пошуку роботи. Так, у 2015 році після участі в них майже 2 тисячі були працевлаштовані на постійну роботу».
За словами директора Бахмацького РЦЗ Тетяни Халимон, торік 16 з 23 рад району співпрацювали з центром зайнятості в напрямі організації громадських робіт. Завдяки цьому в районі до тимчасової зайнятості було залучено 207 безробітних. Найактивнішими були Бахмацька міська, Дмитрівська селищна, Гайворонська, Григорівська, Курінська, Митченківська, Фастовецька сільські ради, які таким чином покращили благоустрій населених пунктів.
На думку голови Бахмацької райради Віталія Кочерги, турбота про безробітних громадян є головним пріоритетом діяльності не лише служби зайнятості, а й органів місцевого самоврядування, які мають запроваджувати ефективні механізми поліпшення ситуації на ринку праці.
Лідія Падалка подякувала учасникам заходу за розуміння та сприяння у вирішенні проблем і висловила сподівання на подальшу співпрацю.