05.12.2018 | 10:58

Тематичні семінари під такою назвою пропонує безробітним жінкам служба зайнятості. Фахівці прагнуть не лише «озброїти» їх учасників необхідною інформацією, яка допоможе в пошуках роботи, а й підтримати представниць прекрасної статі психологічно, підвищити їх мотивацію до праці та самореалізації. Отож і заняття організовують нетрадиційно, створюючи теплу доброзичливу атмосферу.

Днями такий захід відбувся у Варвинській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості. За словами директора філії О.Кугут, серед зареєстрованих протягом січня-листопада поточного року безробітних майже 50% складають жінки, більшість з яких (32% або 114 осіб) отримали роботу.

На семінарі, в першу чергу йшлося про шляхи пошуку роботи, послуги служби зайнятості щодо сприяння працевлаштуванню, зокрема шляхом професійної підготовки, підвищення кваліфікації за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Корисною була й інформація для жінок, які планують поїхати на заробітки за кордон.

Начальник Варвинського бюро правової допомоги Ю.Коваленко зупинилася на законодавчих аспектах у сфері зайнятості жінок, додаткових соціальних гарантіях для цієї категорії громадян. Йшлося про переваги при прийнятті на роботу та звільненні, умови надання відпусток, направлення у відрядження, залучення до надурочних робіт у вихідні дні та у нічний час.  Мали місце й актуальні питання сімейного права, зокрема щодо змін до законодавства України про захист права дітей на належне утримання (аліменти). 

Директор Центру соціальних служб для  сім”ї, дітей та молоді Т. Козлова акцентувала увагу присутніх на проблемі торгівлі людьми. Жертвами цього явища найчастіше стають саме представниці слабкої статі. Говорили про форми та методи вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти.

Жінки дізналися й про таку соціальну послугу, як патронат над дітьми.
«Сім’я патронатного вихователя – це не тільки можливість врятувати сім’ю, яка опинилася в складних життєвих обставинах, але й можливість вирішення проблеми власного працевлаштування з достойною грошовою винагородою», - наголосила Т.Козлова. Патронатний вихователь за свою роботу, яку виконує за договором, отримує грошове забезпечення у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць. Також патронатний вихователь отримує соціальну допомогу на кожну влаштовану в сім’ю дитину.
              Насамкінець зустрічі на безробітних жінок чекав приємний сюрприз, який підготували фахівці служби зайнятості. Це – виставка виробів ручної роботи, які останнім часом вважаються ексклюзивними і високо цінуються на ринку. На думку О.Кугут, найпростіший підробіток для жінок – виготовлення різноманітних речей своїми руками. Це може не лише приносити кошти, а й задоволення.

На заході свої роботи презентували місцеві майстрині, зокрема Т.Сидоренко - квіти з фоамірану, Н.Малишова – обереги, Л.Козлова - вироби з бісеру та в’язані речі. Своїм захопленням з безробітними жінками також поділилася присутня на зустрічі Ю.Коваленко, яка у вільний від основної роботи час майстерно вишиває картини та рушники.