На початок вересня на Чернігівщині на кожне вільне робоче місце претендували 4 особи. Тобто роботодавці пропонували 1046 вакансій, втім шукали роботу більше 4 тисяч осіб, з яких – 183 ВПО зі статусом безробітного.
Про це повідомляє Час Чернігівський.
"Треба себе реалізовувати, де б людина не жила і в яких умовах не опинилася", - такий меседж в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен» озвучила під час брифінгу в медіацентрі ОВА Людмила Ключник, директорка обласного центру зайнятості.
За її словами, Чернігівщина, як прикордонна з країною-агресором, належить до найбільш постраждалих регіонів України. На жаль, через втрату значної кількості підприємств, вакансій суттєво поменшало.
Щоб покращити ситуацію стосовно працевлаштування переселенців, служба зайнятості пропонує низку сервісів та послуг. «Слід зауважити, що для того, аби скористатися деякими з них, громадянам зовсім не обов’язково реєструватися в центрі зайнятості», – наголосила Людмила Ключник.
Важливо, що у разі працевлаштування переселенці не втрачають грошову допомогу на проживання, яку вони отримують як ВПО.
Навчання для ВПО
Приміром, професійне навчання безробітних передбачає програми з навчання та перекваліфікації безробітних шляхом видачі сертифікатів. Цьогоріч цією послугою скористалися 9 безробітних переселенців.
Також, професійне навчання за ваучерами, які можуть отримати громадяни, зокрема і ВПО, що мають професійно-технічну чи вищу освіту та не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні. Дія ваучера поширюється на затверджений Мінекономікою перелік із 123 професій та спеціальностей. Їх (до речі, як і заклад освіти та форму навчання) людина вибирає самостійно.
За ваучером можна здобути як робітничу професію, так і вищу освіту або підвищити кваліфікацію. Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (майже 27 тисяч гривень). Якщо ж перевищує, то роботодавець або фізична особа доплачує різницю.
З початку року вже 330 осіб отримали ваучери від служби зайнятості, серед них – 21 ВПО.
Малий бізнес та ВПО
Суттєво сприяють працевлаштуванню грантові програми, якими можуть скористатися у тому числі й ВПО. Так, у поточному році «Грант для ветеранів» отримали три особи, а за програмою «Власна справа» - 109 громадян, бізнес-плани яких передбачають створення 240 робочих місць.
Також під час воєнного стану роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат на оплату праці протягом 2 місяців за працевлаштування переселенців незалежно від наявності у них статусу безробітних чи строковості трудового договору. За цією програмою сума компенсації — 6700 гривень на місяць.
Цьогоріч у такий спосіб 47 роботодавців Чернігівщини працевлаштували 57 переселенців