Про дотримання норм законодавства про працю, врегулювання трудових відносин та легалізацію робочих місць йшлося на семінарі з роботодавцями, який відбувся днями у Носівці за участю головного державного інспектора відділу з питань додержання законодавства про працю та інших нормативно-правових актів в Чернігівській області Марини Величко.

Проведення заходу ініціювала Носівська районна філія Чернігівського обласного центру зайнятості. Її очільниця Галина Красносільська ознайомила присутніх зі станом ринку праці, послугами служби зайнятості, новими формами роботи та сервісами для роботодавців. За її словами, з початку року в районі на обліку в службі зайнятості перебувало 1417 безробітних, що на 7,6 % більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Станом на 1 вересня поточного року офіційно безробітними були 470 громадян, тоді як підприємства заявили про потребу в 69 працівниках, отож на кожне вільне робоче місце в районі – черга із 7-ми осіб.

Як зауважила Г.Красільсільська, проблеми ринку праці служба зайнятості вирішує у співпраці з роботодавцями. Так, спільними зусиллями у поточному році працевлаштовано близько 500 осіб - на 17 % більше, ніж за цей період торік. Зокрема 3 особи отримали роботу шляхом компенсації роботодавцям єдиного соціального внеску. Крім того,  61 особу залучено до професійного навчання, 228 – до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Сьогодні державна служба зайнятості демонструє нові можливості, а саме: якісно та оперативно підбирає кадри для підприємств на засадах рекрутингу, пропонує нові онлайн-сервіси, зокрема електронний кабінет роботодавця. На часі – впровадження інституту консультанта роботодавця.

Діалог з роботодавцями продовжила Марина Величко, акцентувавши увагу на необхідності дотримання законодавства про працю, легалізацію робочих місць. Вона поінформувала присутніх про зміни в законодавстві про працю, посилення відповідальності за порушення у сфері трудових відносин, зокрема у  разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору,  оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві,  порушення строків виплати заробітної плати.